Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić bardzo małą łazienkę?

15.56, 20.09.2022 Materiał partnera

Wszyscy chcemy się cieszyć piękną przestrzenią naszego mieszkania. Dzisiaj powiemy o tym, jak urządzić niewielką łazienkę i co zrobić, aby wykorzystać jej potencjał w pełni.

Jeśli jesteś posiadaczem niedużej łazienki, dobrze wiesz, że rozmieszczenie w niej wszystkich sanitariatów może być sporym wyzwaniem. Warto więc zastanowić się, jak zrobić to mądrze, aby sprytnie wykorzystać każdy centymetr. Na pewno z pomocą przychodzą nieduże umywalki i płytkie szafki, które nie zabierają wiele miejsca. W małej łazience może znaleźć się toaleta podwieszana, która również dobrze wpływa na ogólny efekt wizualny. Oczywiście trzeba wcześniej przewidzieć miejsce na stelaż jednak rezultat jest wart poniesionych wysiłków. Im bardziej uprościmy sobie codzienność, tym bardziej będziemy zadowoleni. Mycie podłogi w łazience gdzie toaleta jest podwieszona jest dużo łatwiejsze i skuteczniejsze, a higieniczna czysta łazienka pięknie się prezentuje. 

Bardzo mała łazienka - problemy czy użyteczność?

Tak naprawdę mała łazienka nie musi być kłopotem. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujemy będziemy cieszyć się z jej niewielkiego metrażu. W łazience powinno być ciepło, a nieduże pomieszczenie łatwiej jest ogrzać. Sprzątanie również może przebiegać szybko i efektywnie. Można więc powiedzieć, że na etapie remontu mała łazienka bywa problemowa jednak kiedy wszystko dobrze zaplanujemy i zorganizujemy, przekonamy się, że użytkowanie jej na co dzień może być przyjemne. Oczywiście warto przypomnieć o takiej prostej zasadzie, jaką jest ograniczanie ilości posiadanych rzeczy. Jeśli zminimalizujemy przechowywanie do tego, co jest nam naprawdę potrzebne, zachowanie porządku nie będzie trudne, a ład bardzo dobrze wpływa na ogólny efekt. Pozbądź się więc nadmiaru kosmetyków i koszyczków, do których wciąż dorzucasz nowe balsamy do ciała, czy lakiery do paznokci. Przekonasz się, że pusta półka prezentuje się znacznie lepiej niż przytłoczona nadmiarem różnych preparatów. Mała łazienka być może zmobilizuje cię do tego, żeby nie robić zbyt dużych zapasów. Zazwyczaj kupujemy więcej podczas wyprzedaży, ale warto zastanowić się, czy faktycznie zdążymy wszystko zużyć przed upływem terminu ważności. Myśl więc praktycznie i szukaj rozwiązań dopasowanych do swoich możliwości.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Jeżeli szukasz pomysłów możesz znaleźć je tutaj - bardzo mała łazienka może być stylowa i praktyczna. Duże znaczenie ma również to jakie zastosujemy kolory. Nie od dziś wiadomo, że jasne barwy świetnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Dobrze jest również postawić na lustra jeśli to możliwe, ponieważ one dobrze odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń nadając jej głębi. Oczywiście mała łazienka nie oznacza, że musimy unikać wszelkich dodatków. Jak najbardziej możemy zdecydować się na kilka spersonalizowanych detali. Warto powiedzieć, że łazienka wcale nie musi być duża, aby okazała się funkcjonalna. Odrobina pomysłowości i wyobraźni przestrzennej pomoże nam stworzyć wnętrze dopasowane do potrzeb. Oczywiście istotne jest to, aby wszelkie prace związane z układaniem płytek, podłączeniem sanitariatów, czy hydrauliką wykonywały osoby, które dobrze się na tym znają. Dobrze jest więc poszukać fachowców nawet jeśli miałoby to być bardziej kosztowne. Czasem warto również skorzystać z pomocy projektanta. To osoba, która zna nowoczesne rozwiązania, jakie można zastosować na niewielkich przestrzeniach. Czasem potrzebujemy takiego świeżego spojrzenia osoby trzeciej, co pozwoli nam spojrzeć na naszą łazienkę innym okiem. Tutaj również znajdziesz inspiracje https://ladnydom.pl/

Wanna czy prysznic w małej łazience?

Kluczowe jest zdecydowanie czy lepsza będzie wanna czy prysznic. Wydaje się, że prysznic jest bardziej kompaktowym rozwiązaniem jednak nie zawsze tak jest. Szerokość nawet niedużego prysznica może wynosić jakieś 90 cm, więc czasem lepiej jest wybrać wannę, której szerokość może wynosić mniej. Oczywiście jest dłuższa, ale w niektórych łazienkach sprawdzi się doskonale. 

Nawet jeśli uważasz, że bardzo mała łazienka to twoje utrapienie możesz przekonać się, że ma ona swoje zalety. Jeżeli naprawdę jest w niej niewiele miejsca, możesz pomyśleć o tym, aby pralkę zamontować w kuchni. Wiele osób przekonało się, że nie jest to wcale złe rozwiązanie. Jeśli więc czeka cię remont łazienki, pomyśl zawczasu o tym, co wpłynie na jej późniejsze użytkowanie. Stawiaj na rozwiązania proste i funkcjonalne, a przekonasz się, że mała łazienka nie musi być dużym problemem. 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%