Zamknij
REKLAMA

Kreatywna zabawa z dzieckiem - układanie puzzli

23.27, 14.09.2022 Materiał partnera
Fot. Tomsickova Tatyana / Shutterstock.com

Puzzle dla dzieci to świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Od lat cieszą się sporą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. Można układać je wspólnie lub samodzielnie, najważniejsze jest to, że zapewniają chwilę odprężenia i świetnej zabawy.

Puzzle dla małych dzieci

Na rynku istnieje obecnie bardzo dużo różnych rodzajów puzzli, dlatego z łatwością można już małe dzieci zapoznać z tego typu układankami. Duże elementy dostosowane do małych rączek sprawiają, że dziecko chętnie poznaje nowe kształty i uczy się układania puzzli. Najprostszymi puzzlami są te dwuelementowe, w których wystarczy połączyć ze sobą dwa elementy by powstał obrazek, są też ponadwymiarowe puzzle maxi o dużych rozmiarach i sporych elementach dzięki czemu dziecku łatwiej skupić się na zadaniu. Wprowadzenie dziecka w świat puzzli rozwija umiejętności motoryczne dziecka i sprawia, że skupia się na zadaniu.

Cechy charakterystyczne puzzli dla dzieci to między innymi:

  • duże elementy
  • obrazki, które przyciągają wzrok
  • odpowiedni kształt dopasowany do małych rączek
  • proste wzory
  • ilość elementów

Puzzle dla starszych dzieci

Dla starszych dzieci wybór puzzli jest jeszcze większy niż dla maluszków. Można w nich spotkać nie tylko bajkowe wzory, ale też różnego rodzaju zwierzęta, budowle, krajobrazy czy postacie z ulubionych seriali. W przypadku zakupu puzzli dla starszych dzieci warto zwrócić uwagę na ilość elementów i dopasować ją pod względem umiejętności dziecka. Oznaczenia na opakowaniu często sugerują wiek od jakiego określone puzzle są preferowane, ale czasem już młodsze dziecko potrafi sobie poradzić z większą ilością puzzli, dlatego warto dopasować ich ilość do indywidualnych preferencji dziecka.

Ciekawymi propozycjami puzzli dla starszych dzieci są m.in.:

Podsumowując puzzle to świetny pomysł na prezent. Pozwalają na rozwój różnych umiejętności i są świetnym pomysłem na spędzenie czasu wolnego. W każdym dziecięcym pokoju powinno być chociaż kilka opakowań puzzli.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%