Zamknij
REKLAMA

Czy znajomość języków obcych pomaga w znalezieniu pracy?

08.33, 14.09.2022 materiał partnera

Jak wiadomo, znajomość języków obcych pomaga w różnych kwestiach np. podczas podróży wakacyjnych za granicą. Czy pomaga ona również w znalezieniu pracy? Sprawdź sam!

Co daje znajomość języków obcych?

Przeglądając oferty pracy na portalu Pracuj.pl, coraz częściej w zakładce „wymagania” pojawia się znajomość języków obcych. Dzięki niej jesteś w stanie szybciej znaleźć pracę! Znając dany język nawet na poziomie komunikatywnym, możesz pracować na różnych stanowiskach, a dzięki swoich umiejętnościach również jesteś w stanie zarabiać więcej.

Jakie są inne możliwości, jeżeli zna się język obcy?

  • Możesz pracować w różnych branżach nawet bez wykształcenia kierunkowego, co pozwala Ci spróbować pracy na różnych stanowiskach i określić swoją ścieżkę zawodową,
  • Jesteś w stanie pracować dla firm za granicą i zarabiać więcej,
  • Łatwiej jest Ci znaleźć pracę za granicą i przeprowadzić się do danego kraju.

W jakich branżach najłatwiej jest znaleźć pracę z językiem obcym?

Istnieje kilka branż, w których występuje zapotrzebowanie na pracowników posługujących się językami obcymi. Należą do nich:

  • IT — przez rozwój technologiczny również szeroko rozwinęła się branża IT. Najczęściej poszukuje się w niej pracowników posługujących się językiem angielskim. Równie ważne są jednak również języki romańskie czy język niemiecki.
  • Turystyka — jeżeli szukasz pracy w turystyce, znajomość języków obcych pomoże Ci znacznie szybciej zdobyć zatrudnienie! Dzięki niej będziesz w stanie swobodnie porozumiewać się z turystami. Szczególnie potrzebne są osoby znające język angielski, niemiecki, włoski. Jeżeli znasz inny język europejski, śmiało aplikuj na stanowisko w branży turystycznej!
  • Obsługa klienta — język obcy przyda Ci się, szczególnie jeżeli chcesz pracować w obsłudze klienta dla firm za granicą. Będziesz tam miał do czynienia z klientami z różnych części świata, znajomość języków będzie więc szczególnie przydatna

Jak pracodawcy weryfikują znajomość języków obcych kandydatów?

Weryfikacja znajomości języka obcego danego kandydata najczęściej odbywa się już podczas rozmowy rekrutacyjnej. Niektóre firmy zadają kilka pytań w języku obcym, inne prowadzą całe rozmowy kwalifikacyjne w danym języku. Oczywiście wszystko też zależy od stopnia zaawansowania kandydata. Równie częstym rozwiązaniem jest wypełnianie testów językowych przez kandydatów. Pomagają one w szybki sposób określić znajomość języka.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%