Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić mały salon w bloku?

10:33, 18.06.2022 | Materiał partnera

Salon nie przypadkiem nazywany jest sercem całego mieszkania. To właśnie w nim odpoczywamy po długim dniu pracy, spotykamy się ze znajomymi lub spędzamy czas z rodziną. Urządzenie pokoju dziennego może być jednak sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli mówimy o niewielkim pomieszczeniu. Jak urządzić mały salon w bloku, aby był on zarówno funkcjonalny, jak i klimatyczny? Poniżej prezentujemy sprawdzone metody i triki!

Mały salon w bloku – jakie wyposażenie?

Mieszkanie w bloku najczęściej związane jest z ograniczonym metrażem i pokojami o niewielkich wymiarach. W czasie aranżacji niedużych przestrzeni liczy się każdy szczegół. Wyposażenie i układ poszczególnych elementów ma największe znaczenie dla funkcjonalności pomieszczenia. Co stanowi centrum pokoju dziennego? Bezapelacyjnie jest to wygodne siedzisko wieloosobowe. Sofa to najczęściej wybierana pozycja do przestrzeni tego typu. Pokaźnych wymiarów wyposażenie zapewnia najwyższy poziom komfortu. W małym salonie w bloku zdecydowanie lepiej postawić na model rozkładany, pozwalający na regulację konstrukcji. Mechanizm zlokalizowany wewnątrz formy w błyskawiczny sposób umożliwia przemianę mebla w wygodne posłanie. Mnóstwo ciekawych i wartych uwagi wariantów można znaleźć po kliknięciu w następujący link: https://yourhomestory.com.pl/sofy.

Jak zaaranżować salon w bloku, aby wnętrze było przestronne?

Jak wspomnieliśmy już nieco wyżej, układ wyposażenia również ma niebagatelne znaczenie. Aranżację niewielkiej przestrzeni można porównać do układanki, w której każdy element musi znaleźć odpowiednie miejsce – tylko wówczas możemy mieć pewność co do perfekcyjnego efektu. W małym salonie w bloku najlepiej postawić na organizację strefy wypoczynkowej na obrzeżach pomieszczenia. Co oznacza to w praktyce? Aby wyznaczyć dany obszar, sięgnijmy po nasze siedzisko wieloosobowe (szeroki wybór sof 2 osobowych znajdziemy tutaj: https://yourhomestory.com.pl/sofy-2-osobowe), a następnie umieśćmy je tuż obok wybranej ściany. Kompozycję dopełnijmy wybranym meblem kawowym i pozostałymi dodatkami. Taki układ to sprawdzony sposób na zachowanie wolnego centrum, dzięki któremu wnętrze jawi się jako bardziej przestrzenne i pełne blasku!

Sprawdzona paleta barw do małego salonu w bloku

Kolory zdobiące nasze otoczenie również mają wielką moc! W zależności od dominujących barw wnętrze może jawić się jako przestronne i pełne blasku lub wizualnie przytłoczone. Odpowiednio dobrane odcienie ścian, podłogi, ale także samych mebli, skutecznie pomogą nam optycznie zwiększyć pomieszczenie. W niewielkim salonie rekomendujemy więc wykorzystanie jasnych, stonowanych odcieni, takich jak beże i szarości. Białe meble doskonale wydobędą z wnętrza to, co najlepsze, gdyż skutecznie odbijają światło. Otoczone nieco ciemniejszą oprawą na ścianach, staną się również funkcjonalną ozdobą! Podkreślmy jednak, że dla intensywnych akcentów również jest miejsce w niewielkim salonie w bloku. Wprowadźmy 1 - 2 odcienie o nasyconej barwie np. z pomocą dodatków tekstylnych. Zasłony lub poduszki sprawdzą się w tej funkcji doskonale! Szeroki wybór atrakcyjnych i modnych produktów tego typu możemy znaleźć w sklepie YourHomeStory. Rozbudowana oferta mebli i akcesoriów do dekoracji wnętrz z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom minimalizmu, jak i osobom stawiającym na nieco bardziej ozdobne akcenty. Zachęcamy do sprawdzenia tego wyjątkowego świata inspiracji! 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%