Zamknij
REKLAMA

Co musisz wiedzieć o funkcjach eSportów. Plusy i minusy

17:50, 15.06.2022 | Materiał partnera

Ponieważ wciąż rośnie pozycja e-sportowa rozwija się w ogromnym tempie i wciąż jest osiągalny punkt zainteresowania, jak chcesz być tutaj Rosły. W pytanie, każdy każdy początkujący zadaje sobie: „Czy warto?”. Przyjrzyjmy się temu problemowi. Dowiedz się więcej na progamestars.

eSports to konkurs oparty na grach wideo. Może być zarówno indywidualny, jak i zespołowy. Dziś ten sport jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Najpopularniejszą grą komputerową, która zrewolucjonizowała e-sport, jest Counter-Strike. Aby osiągnąć zwycięstwa, esportowiec nie musi być fizycznie rozwinięty. W tym sporcie ważne są emocje, strategiczne myślenie i szybka reakcja. A do rywalizacji potrzebuje potężnego komputera podłączonego do Internetu.

Aktualne gry wideo to:

• Komenda. Najczęściej grają te osoby, dla których ważne jest, aby czuć się częścią zespołu. W psychologii tacy ludzie nazywani są ekstrawertykami. Tacy ludzie wierzą, że w przypadku zwycięstwa triumf i uczucie świętowania tylko się zwiększają. Jest duch zespołowy.

• Pojedynczy. Ten rodzaj gry jest zwykle wybierany przez introwertyków. Ludzi przyzwyczajonych do odpowiedzialności za własne triumfy i porażki. Dla nich nie ma nic lepszego niż poczucie osobistego zwycięstwa.

Każdy gracz zwykle ma swoją ulubioną grę i nie przełącza się już na inne. Dlatego aktualizacje, które mogą się pojawić, dotyczą tylko jego ulubionej gry wideo: nowe mapy, ekwipunek, zmiany.

Cyberspoty mogą brać udział zarówno w internetowych konkursach, a do tego nie muszą nawet wychodzić z domu. Lub w turniejach LAN, które odbywają się w klubach komputerowych. Na te zawody przyjeżdżają sportowcy z całego świata.

Źródłem dochodów e-sportowca są nagrody pieniężne i wsparcie sponsorów. Wielu e-sportowców wciąż zarabia na streamingu.

Plusy i minusy e-sportu

Główne zalety tego aktualnego sportu można śmiało przypisać:

• dostępność. Wszystko, czego potrzebuje gracz, to komputer i Internet. Dlatego wiele osób niepełnosprawnych znalazło się w tej niszy;

• dobra perspektywa na przyszłość. Esport rozwija się w błyskawicznym tempie. Fundusze nagród są porównywalne do opłat zawodowych sportowców;

• w eSportach możesz być nie tylko graczem, ale także reporterem, managerem, edytorem wideo itp.;

• podróż dookoła świata. Dlaczego nie porównać przyjemnego z pożytecznym;

Oczywiście w tym sporcie, jak w każdym innym, są wady:

• po pewnym czasie cybersportowiec zaczyna mieć problemy ze zdrowiem. Są to problemy z kręgosłupem, a zwłaszcza z widzeniem. Oczy gracza są cały czas w napięciu, w niektórych momentach e-sportowiec nie powinien pomagać nawet przez kilka minut, w przeciwnym razie jakiś ułamek milisekundy może odegrać decydującą rolę w wygranej lub przegranej. Dlatego wielu graczy cierpi na łzawienie;

• często, aby osiągnąć dobre wyniki, zawodnicy rezygnują ze studiów, pracy. W grze są dni. Oczywiście wpływa to również na twoje życie osobiste.

Kariera zawodowa e-sportowca budowana jest do około 27 lat. I możesz zacząć próbować w tym sporcie od 14 roku życia. Z reguły gracze stają się wtedy trenerami lub streamerami. I zarabiają na tym całkiem przyzwoite pieniądze.

Era cyfrowa dopiero idzie w górę, więc ten obszar sportu wciąż ma kolosalną przyszłość.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%