Zamknij
REKLAMA

Kolagen a naturalna jędrność skóry

11:21, 24.02.2021 | Materiał partnera

Wraz z wiekiem znacząco zmienia się wygląd naszej skóry. Niekorzystny wpływ ma nie tylko grawitacja, ale także starzenie, podczas którego zachodzi w naszym organizmie wiele zmian, których wolelibyśmy uniknąć. Cera staje się mniej jędrna i pojawiają się zmarszczki. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym istnieje możliwość spowolnienia tych procesów. Jakie? Warto dowiedzieć się, czym jest booster i dlaczego może mieć on związek ze składnikiem kosmetycznym znanym jako kolagen.

Czego potrzebuje nasza skóra? 

Potrzeby skóry nigdy nie są takie same, aczkolwiek mogą być do siebie zbliżone. Absolutnie każda cera wymaga troski, która opiera się przede wszystkim na dostarczeniu jej najważniejszych składników aktywnych. W jaki sposób najprościej to uczynić? Tutaj możemy zastosować serum, krem, maseczkę czy nawet zaaplikować wcześniej booster. Wszystkie wymienione kosmetyki mają za zadanie działać już od pierwszego użycia, a w przypadku regularnego stosowania sprawić, że sami dostrzeżemy różnicę. Ale jak dowiedzieć się, czego potrzebuje nasza skóra? Wystarczy bacznie ją obserwować i przyglądać się temu, jak stopniowo się zmienia. Próbować, testować i sprawdzać, jakie substancje są dla niej odpowiednie, a które nie wpływają zbytnio na jej kondycję. A pomóc może nam w tym wyżej wspomniany booster.

Czym jest booster?

Nazwa ta może być dla wielu osób nieznana. Booster to rodzaj kosmetyku, dzięki któremu zwiększamy efektywność aplikowanych na skórę produktów. Jest to pewnego rodzaju baza pozwalająca substancjom na lepsze wchłanianie i szybsze działanie. Booster wywodzi się z azjatyckiej pielęgnacji, w której nie brakuje tego rodzaju pielęgnacyjnych perełek o innowacyjnym działaniu. Jego stosowanie będzie odpowiednie nie tylko dla osób z cerą dojrzałą – sprawdzi się u każdego, kto pragnie wprowadzić do swojej rutyny produkt bogaty w składniki aktywne chroniące skórę, a jednocześnie poprawiające wchłanianie takich substancji jak kolagen, kwas hialuronowy itp. 

Kolagen – czy sprawdzi się w codziennej pielęgnacji?

Budulcowe białko naszej skóry nazywane jest kolagenem. Jednocześnie jest to też składnik niektórych produktów pielęgnacyjnych, których zadaniem jest nawilżać, wzmacniać i pomagać w regeneracji naturalnej bariery ochronnej skóry. Jego stosowanie zaleca się zazwyczaj osobom posiadającym skórę mocno przesuszoną, problematyczną, zniszczoną, naczyniową, cienką, wrażliwą, a nawet taką, na której widoczne są głębokie zmarszczki czy blizny. 

Kolagen pomaga w walce z wyżej wspomnianymi problemami. Warto wskazać, że wyróżniamy zarówno kolagen odzwierzęcy (naturalny), ale także ten o pochodzeniu syntetycznym, który jest równie dobrym zamiennikiem. Jeżeli zależy nam, aby wchłanialność tego składnika była jeszcze lepsza i aby szybciej zobaczyć jego dobroczynny wpływ na skórę – warto zastosować wspomniany już booster. Jego aplikacja jest bardzo prosta. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na oczyszczoną cerę, czyli zanim jeszcze przystąpimy do użycia kremu (takiego, który zawiera kolagen). Dobrze, aby po ten produkt sięgać przynajmniej dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%