Zamknij

Jak zmniejszyć emisję CO2? Poznaj ścieżkę do zielonej transformacji

Artykuł sponsorowany + 12:40, 17.12.2024 Aktualizacja: 12:41, 17.12.2024

Odnawialne źródła energii i nowoczesne, niskoemisyjne technologie to tylko niektóre sposoby na ograniczenie emisji CO2 w firmach. Zastanawiasz się, jak wprowadzić zmiany w swojej działalności? Szukasz skutecznych metod na transformację energetyczną? Sprawdź nasz poradnik i poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą zmienić Twoją firmę na bardziej przyjazną środowisku.

Proces dekarbonizacji i transformacji energetycznej przedsiębiorstwa – jaki jest w praktyce?

Procedurę dekarbonizacji w firmie warto rozpocząć od planowania i tworzenia strategii. To podstawa, aby późniejsze działania przyniosły oczekiwane efekty.

1. Wykonaj z nami Audyt Energetyczny oraz oblicz emisję CO2 w firmie

Poznanie śladu węglowego to ważny krok w planowaniu działań. Im dokładniej określisz poziom emisji, tym skuteczniejsza będzie redukcja emisji CO2 (więcej informacji na stronie https://mleasing.pl/zielona-transformacja/zielony-cel/redukcja-emisji/). Skorzystaj z dostępnych narzędzi i technologii, które ułatwią ten proces.

2. Wybierz usługi, które pomogą Ci w realizacji celów

Każda firma jest inna, dlatego usługa audytu energetycznego realizowana przez mLeasing pomoże Ci poznać swój potencjał i określić priorytety w planowanych inwestycjach. Warto również zdobyć białe certyfikaty, które przyspieszą zwrot z planowanej inwestycji.

3. Zainwestuj w zrównoważone produkty

W ramach strategii poprawy efektywności energetycznej firmy postaw na inwestycję w OZE, niskoemisyjne ogrzewanie, efektywne chłodzenie oraz kompleksowe działania związane z recyklingiem odpadów przemysłowych.

4. Zadbaj o finansowanie inwestycji

Kompleksowa transformacja energetyczna przedsiębiorstwa może generować koszty. Aby zmniejszyć poziom obciążenia budżetu firmy, możesz skorzystać z atrakcyjnych form finansowania dostępnych w mLeasing. Jako przedsiębiorca masz do wyboru: leasing, pożyczkę wsparte gwarancję BGK oraz dotacje unijne na działania związane z dekarbonizacją.

Redukcja emisji CO2 w firmie – jak zrobić to dobrze? 4 skuteczne sposoby

Skuteczna redukcja emisji CO2 w przedsiębiorstwach to podstawowy element transformacji energetycznej. Jeśli chcesz obniżać koszty operacyjne i przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju gospodarki, wykorzystaj następujące sposoby:

  1. Inwestuj w odnawialne źródła energii – instalacje fotowoltaiczne dla firm umożliwiają uniezależnienie się od publicznych dostawców energii i zredukowanie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
  2. Wybieraj niskoemisyjne ogrzewanie budynków – dobrą inwestycją są ekonomiczne pompy ciepła, które poprawiają efektywność energetyczną budynku i jednocześnie redukują emisję CO2. W połączeniu z fotowoltaiką to duet idealny.
  3. Optymalizuj procesy związane z recyklingiem – możesz wykorzystywać maszyny do recyklingu tworzyw sztucznych, urządzenia do przetwórstwa odpadów komunalnych oraz wdrażać linie sortownicze, które poprawiają efektywność procesów recyklingowych.
  4. Wykorzystuj ekonomiczne systemy chłodzenia budynków – inwestycja w nowoczesne agregaty wody lodowej (chillery) oraz klimatyzatory o wysokiej efektywności energetycznej redukuje zużycie energii elektrycznej. Opcjonalnie możesz wykorzystać suche chłodnice, które minimalizują zużycie wody i prądu.

Po wdrożeniu powyższych rozwiązań nie tylko osiągniesz harmonię energetyczną, ale także poprawisz wizerunek przedsiębiorstwa. Na wszystkie wymienione rozwiązania możesz otrzymać atrakcyjne finansowanie w mLeasing – w PLN lub EUR z uproszczoną procedurą weryfikacji do 3 mln zł.

Dlaczego zmniejszenie emisji CO2 przez przedsiębiorców jest ważne dla gospodarki i klimatu?

Transformacja energetyczna dużych i małych firm ma znaczenie przede wszystkim w odniesieniu do rozwoju gospodarki globalnej, ale także ochrony klimatu i zachowania bioróżnorodności.

Zalety wdrażania zasad transformacji energetycznej w firmach to:

  • redukcja kosztów operacyjnych dzięki większej efektywności energetycznej;
  • przyciągnięcie inwestorów zainteresowanych zrównoważonymi praktykami biznesowymi;

Dodatkową korzyścią jest ograniczenie ryzyka regulacyjnego związanego z zaostrzeniem przepisów środowiskowych.

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%