Cegła elewacyjna, zwłaszcza ta z rozbiórki, jest niezwykle dekoracyjna. Wykończenie nią całego budynku gwarantuje oryginalny wygląd, pozwalając wyróżnić się na tle okolicznej zabudowy. Rozważasz zastosowanie cegiełek dekoracyjnych na ścianach zewnętrznych? Zostań z nami na dłużej i dowiedz się, jak uzyskać zadowalający efekt końcowy!
Zacznijmy od tego, że każdy dom charakteryzuje się inną bryłą czy stylem, dlatego rozmieszczenie cegieł elewacyjnych może być naprawdę różne. Jeżeli marzysz o ceglanym domu, to nie będziemy Cię odwodzić od tej wizji. Pokrycie fasady budynku w 100% cegłą dekoracyjną zewnętrzną to gorący trend w architekturze, a jego grono nieustannie się powiększa.
Możesz także wykorzystać cegłę tylko w określonych miejscach na elewacji – i ten pomysł przy odrobinie wyobraźni i zaangażowania, ma szansę zakończyć się sukcesem. Stara cegła jako detal wykorzystywana jest w najczęściej w następujących strefach: przy oknach, drzwiach, na słupach, kominie oraz oczywiście do tworzenia cokołu (dolnego pasa elewacji).
Płytki ze starych cegieł to naturalne bogactwo kolorów i struktur. W przeciwieństwie do imitacji, które są produktem maszynowym, zachwycają swoją niepowtarzalnością – każda płytka jest inna. Oferta polskiej marki e-CEGŁA jest w stanie zaspokoić każde upodobania. Producent proponuje kilkanaście modeli płytek ceglanych zewnętrznych. Różnią się one między sobą kolorami, strukturami, jak również wymiarami. Dzięki temu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie cegieł do stylu budynku, koloru dachu czy stolarki otworowej.
Aby osiągnąć spójny i oryginalny efekt, warto poszukać inspiracji w internecie, magazynach, katalogach etc. Musisz wiedzieć, że płytki z naturalnej cegły mają dziś wiele odsłon. Oznacza to, że do każdego ze stylów – loftowego, rustykalnego czy nowoczesnego – jesteś w stanie dobrać zupełnie inne materiały.
Jeszcze zanim zaprosisz do siebie ekipę montażową, wybierz rodzaj wiązania, czyli sposób ułożenia cegły (jest ich wiele) oraz podejmij decyzję o kolorze fugi – tu masz przynajmniej kilka możliwości. Niemniej ważny jest zakup pozostałych preparatów montażowych, a więc gruntu, kleju czy impregnatu. Z reguły producenci płytek ceglanych posiadają je w swoich ofertach, co oznacza, że nie musisz daleko szukać. Nieliczni (np. e-CEGŁA) wychodzą z propozycją autoryzowanego montażu płytek z cegły na terenie całej Polski. Taką możliwość z pewnością docenią inwestorzy, którym zależy na kompleksowej obsłudze (od A do Z), jak również współpracy bazującej na terminowości, rzetelności czy profesjonalizmie.