Zamknij
REKLAMA

Do czego służy trak tarczowy? Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni sprzęt

14.47, 24.01.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.49, 24.01.2023

Każdy zakład zajmujący się obróbką drewna powinien być wyposażony w odpowiednie urządzenia. Sprzęt ma być funkcjonalny i dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa. Jedną z podstawowych maszyn znajdujących zastosowanie we wszelkiego rodzaju warsztatach stolarskich, zakładach produkcyjnych i tartakach jest trak. Przedsiębiorcy często wybierają traki tarczowe – dlaczego? Czym wyróżnia się ten sprzęt i do czego właściwie służy? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Dlaczego warto wyposażyć zakład w trak tarczowy?

Trak tarczowy świetnie sprawdzi się w niemal każdym zakładzie stolarskim i tartacznym, który nie jest nastawiony na masową produkcję. Maszyna pozwala na sprawną obróbkę drewna i umożliwia cięcie go pod różnymi kątami. Czym wyróżnia się ten sprzęt? Godna uwagi jest precyzja jego działania, co pozwala na wykonywanie nim wielu zaawansowanych zadań. Dzięki temu zakład, który zdecyduje się na inwestycję w tę maszynę, może świadczyć jeszcze więcej usług. Trak tarczowy umożliwia wykonanie wzdłużnego rozkroju kłód, co pozwala na uzyskanie długich i stabilnych elementów, np. krokwi.

Dlaczego warto mieć to urządzenie w swoim zakładzie? Trak tarczowy to innowacyjne rozwiązanie – pozwala na całkowitą automatyzację procesu nadzorowania obróbki. Dzięki temu pracownik dotychczas odpowiedzialny za monitorowanie pracy urządzenia może zająć się inną czynnością.

Jak wybrać trak tarczowy?

Trak tarczowy – jako jedno z podstawowych urządzeń wykorzystywanych przy wstępnej obróbce drewna – musi być niezawodny. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, decydując się na jego zakup? Do najważniejszych zaliczamy:

– jakość sprzętu tnącego,

– moc urządzenia,

– wydajność,

– możliwość dostosowania parametrów technicznych do potrzeb swojego zakładu,

– długość i średnicę obsługiwanych kłód drewna,

– łatwą obsługę maszyny.

Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego urządzenia, zwróć uwagę na trak tarczowy gąsienicowo-łańcuchowy. Postaw na renomowanego producenta, takiego jak np. Brodpol. Niezawodny model tej maszyny znajdziesz tutaj: https://www.brodpol.pl/trak-tarczowy-gasienicowo-lancuchowy/ – sprzęt wyróżnia się ponadprzeciętną wydajnością i doskonałą wytrzymałością. Za wybraniem go do swojego zakładu przemawia też prosta obsługa.

Trak nowy czy używany – co wybrać?

Obecnie przedsiębiorcy coraz częściej zastanawiają się, czy wybrać nowy, czy używany sprzęt do swojej firmy. Nie da się jednak ukryć, że inwestycja w nowe urządzenia jest bardziej opłacalna. Kupowanie używanych traków wiąże się z ryzykiem występowania częstszych awarii, co może mieć negatywny wpływ na zachowanie ciągłości produkcji. Postaraj się wybrać maszynę renomowanego producenta – to gwarancja jakości i niezawodności. Niektórzy producenci – tacy jak wspomniany już Brodpol – oferują też profesjonalny serwis. Pamiętaj, że w biznesie nie warto iść na kompromisy i decydować się na półśrodki. Inwestycja w nowy sprzęt to gwarancja sukcesu Twojej firmy.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%