Zamknij
REKLAMA

Jak i gdzie kupić kryptowaluty?

13.16, 01.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.16, 01.12.2022

Kryptowaluty zyskują na znaczeniu z każdym kolejnym rokiem. Jeśli i my zamierzamy zacząć zarabiać na kupnie i sprzedaży tych wirtualnych walut, powinniśmy wiedzieć, jak i gdzie je kupować. Dowiedzmy się tej kluczowej informacji!

Kryptowaluty to alternatywa dla tradycyjnych środków pieniężnych. Wraz ze wzrostem znaczenia internetu i nowych technologii, zyskuje też ta forma płatności. Coraz więcej osób dokonuje zakupu kryptowalut, czując, że możliwości tego rynku są przeogromne. Kluczowa jest jednak wiedza na temat tego, gdzie i jak je kupować. Co warto wiedzieć na ten temat?

Giełda kryptowalut - jak działać krok po kroku?

Nieprzypadkowo giełdy kryptowalut są najpopularniejsze, gdyż zapewniają szeroki zakres funkcji. Mamy też dużo różnych kryptowalut do dyspozycji jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp. Nawet początkujący mogą spróbować tu swoich sił, bo obsługa większości giełd jest bardzo intuicyjna. Ważne jednak, by wybrać sprawdzoną giełdę kryptowalut. To właściwie pierwszy, ale jakże ważny krok. Kolejnym będzie okazanie swojego dokumentu tożsamości. Można powiedzieć, że proces wygląda w ten sam sposób, jakbyśmy zakładali typowy rachunek bankowy. Mając już to za sobą, możemy przystąpić do złożenia opcji kupna. 

Niezwykle istotne jest też bezpieczne przechowywanie własnych cyfrowych aktywów, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad kluczem prywatnym do swoich środków. Nie ma obawy, że ktoś włamie się na nasze konto i okradnie nas z posiadanych środków. 

Kantory kryptowalut - jak z nich korzystać?

Wiemy już, jak kupić kryptowaluty na dedykowanych do tego celu giełdach, zastanówmy się teraz, jak ta procedura wygląda w przypadku kantorów kryptowalutowych. To jedno z lepszych miejsc, gdzie można szybko, pewnie i bezpiecznie dokonać kryptowalutowych transakcji, wybierając jedną z walut - Bitcoin, Litecoin, Ethereum lub inną. Bardzo popularne są kantory online, dzięki czemu nawet nie trzeba wychodzić z domu, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty. Dostępne są też jednak kantory stacjonarne. W tym wypadku zamiast przelewem lub kartą płatniczą możemy zapłacić gotówką. Wystarczy tylko udać się do takiego kantora i dokonać transakcji analogicznej do zakupu lub sprzedaży walut tradycyjnych. 

Bitomat - ciekawa alternatywa dla giełdy i kantora

Tak jak w powyższym tytule - bitomat to interesująca alternatywa dla wcześniej omawianych rozwiązań, może jeszcze nie tak popularna, ale zyskująca na znaczeniu. Ten trend widać w wielu innych krajach na świecie, gdzie działa prawie 40 tysięcy tych kryptowalutowych bankomatów. Urządzenie to umożliwia wymianę kryptowaluty na fizyczną gotówkę lub zamienić ją na cyfrowe aktywa. Obecnie w naszym kraju do dyspozycji jest ponad 200 bitomatów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Mimo że jak wspomnieliśmy, bitomat przypomina bankomat, to jego zasada działania jest zupełnie inna. Bitomaty tworzą transakcje oparte na blockchainie, co pozwala przesłać środki do cyfrowego portfela użytkownika. Jeśli chcemy dokonać w ten sposób transakcji, potrzebujemy trzech rzeczy - portfela kryptowalutowego, telefonu komórkowego i gotówki.

W ten sposób możemy kupić kryptowaluty - teraz musimy podjąć decyzję, jaką opcję wybieramy!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%