Import samochodów z USA cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wciąż sprowadzane są zarówno auta osobowe, jak i ciężarowe czy zabytkowe. Jak wygląda taki proces, z jakimi opłatami należy się liczyć i czy całe przedsięwzięcie jest opłacalne?
Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!
Z jakimi kosztami musi liczyć się osoba sprowadzająca samochód z USA? Przede wszystkim są to:
Mimo licznych opłat, transport samochodu z USA jest po prostu opłacalny. Nawet po doliczeniu opłat celno-skarbowych czy kosztów transportu, całe przedsięwzięcie wychodzi taniej niż zakup auta w Polsce. Łączne koszty są niższe nawet o 25-40%. Właśnie dlatego coraz częściej sprowadzane są zarówno samochody w pełni sprawne, jak i uszkodzone czy powypadkowe.
Import samochodu z USA to wiele formalności i opłat. Aby zorganizować cały proces niezbędne są odpowiednia wiedza i doświadczenie. Wystarczy drobne niedopatrzenie, a narazimy się na przykre konsekwencje. Warto więc, jeśli nie orientujemy się w omawianej kwestii, zdać się na specjalistów. Wszystkim zainteresowanym polecamy firmę SP AUTOMOTIVE. Wspomniana firma zapewnia kompleksową obsługę, począwszy od licytacji samochodu (do ustalonej wcześniej kwoty), po transport pod wskazany adres. Fachowcy doskonale znają się na swojej pracy i zadbają o to, by wszystko przebiegło sprawnie i bezstresowo, a samochód bez szwanku dotarł do właściciela.
Sprowadzając samochód z USA musimy liczyć się z licznymi opłatami celno-skarbowymi, rozpoczynając od prowizji dla domu aukcyjnego po cło, akcyzę czy koszty transportu. Warto jednak podkreślić, że nawet po doliczeniu licznych opłat skarbowych, sprowadzenie pojazdu jest od 25 do nawet 40% tańsze niż zakup pojazdu w Polsce. Pamiętajmy jednak, że cała procedura jest dość skomplikowana i, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy zdajmy się na fachowców, wtedy zyskamy pewność ze pojazd sprawnie i bez szwanku dotrze pod wskazany przez nas adres.