Zamknij
REKLAMA

Marihuana w samochodzie i mieszkaniu. Młodzi mielczanie z problemem

11:12, 24.05.2022 | dw
Zdjęcie poglądowe.
REKLAMA

 Zarzut posiadania narkotyków usłyszało dwóch młodych mieszkańców Mielca. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów z ogniwa patrolowo–interwencyjnego. 

 Funkcjonariusze ujawnili marihuanę w samochodzie oraz w mieszkaniu zatrzymanego. Za posiadanie środków odurzających polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

W ubiegłą sobotę, policjanci patrolujący ulicę Jagiellończyka w Mielcu zauważyli samochód BMW, którego kierowca na widok radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać, po czym przyspieszył. 

- Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej na ulicy Kusocińskiego. Z wnętrza samochodu dochodził charakterystyczny zapach marihuany. W schowku w drzwiach pasażera, policjanci ujawnili porcję suszu roślinnego oraz młynek - przekazuje mielecka komenda w komunikacie.

Zarówno 21-letni kierujący, jak i jego 19-letni pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu kierującego, z wynikiem negatywnym. Mężczyzna został także poddany badaniu testerem na zawartość narkotyków w organizmie, z wynikiem pozytywnym w kierunku marihuany.

Wynik ten dał podstawę do pobrania krwi kierującemu, co będzie dowodem w postępowaniu dotyczącym kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających.

Podczas prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci przeszukali również mieszkania zajmowane przez zatrzymanych. W mieszkaniu 19-letniego mężczyzny policjanci ujawnili ponad 40 gramów suszu roślinnego. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Przyznali się do przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%