Zamknij
REKLAMA

Rzadszy wywóz śmieci. A co z opłatami?

10:10, 07.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Od 1 kwietnia obowiązuje nowy harmonogram wywozu śmieci. Z zabudowy jednorodzinnej odpady zmieszane odbierane będą rzadziej, bo co drugi tydzień. Czy wpłynie to na opłaty pobierane od mieszkańców?

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o kwestii śmieci. Od 1 kwietnia obowiązywać miała nowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Po zaskakującym przetargu, Urząd Miejski w Mielcu zdecydował się całe postępowanie unieważnić. Co za tym idzie konieczne jest zabezpieczenie wywozu nieczystości od mieszkańców na czas ogłoszenia i rozstrzygnięcia nowego przetargu.

Ciągłość wywozu zapewniona

– Kolejnym rokiem po unieważnieniu przetargu jest tak naprawdę zapewnienie ciągłości usługi odbioru i zagospodarowania odpadów, czyli będzie podpisana umowa w ramach zamówienia uzupełniającego na okres, jaki będzie niezbędny do ogłoszenia nowego przetargu, rozstrzygnięcia i ogłoszenia nowego podmiotu odbierającego odpady. Ciągłość usługi będzie zachowana – poinformowała Agnieszka Garncarz, naczelnik wydziału ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Od 1 kwietnia zmienił się też harmonogram wywozu śmieci. Odpady zmieszane z zabudowy jednorodzinnej wywożone są rzadziej, bo co drugi tydzień. Jednocześnie zwiększono częstotliwość odbioru opadów BIO.

[ZT]61977[/ZT]

Na ostatniej sesji rady miejskiej radni przekazywali, że mieszkańcy nie są przekonani, że rzadszy odbiór odpadów będzie korzystny. - Co do częstotliwości wywozu, będzie ona zgodna z tym, co państwo uchwalili w regulaminie utrzymania czystości – podkreślała Garncarz.

Co z opłatami?

Nie zabrakło też pytań, o to, czy mniejsza częstotliwość wywozu odpadów wpłynie na opłaty pobierane od mieszkańców. - Musimy najpierw podpisać umowę z MPGK w ramach zamówień uzupełniających – odpowiadała Agnieszka Garncarz. - Co do stawki to czekamy na rozstrzygnięcie nowego przetargu. Teraz na pewno będziemy negocjować cenę tak, aby ona była znacznie niższa niż ta, która obowiązywała w poprzedniej umowie.

- Z MPGK rozliczamy się nie za przejechane kilometry, tylko za tonaż odpadów. Do tej pory mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej bardzo ładnie segregowali odpady, widać, że kosz na odpady zmieszane praktycznie w ogóle nie był zapełniany – mówiła. - Natomiast kosz BIO i worki faktycznie były pełne, więc myślę, że tonaż odpadów zmieszanych nie zwiększy się, przeciwnie – mam nadzieję, że w zawiązku z jeszcze lepszą segregacją będzie się zmniejszał.

– Mam sygnały od mieszkańców, że mają poważne obawy co do tego odbioru co dwa tygodnie, zwłaszcza w okresie letnim. Myślę, że trzeba się nad tym tematem jeszcze zastanowić – podkreślał radny Jarosław Szczerba.

Agnieszka Garncarz zaznaczała, że dyskusja na ten temat odbyła się w listopadzie. – Wtedy był czas, żeby podjąć decyzję, jak będzie wyglądała kwestia odbioru odpadów od nowej umowy – wyjaśniała. - Daliśmy taką rekomendację, a państwo uchwalili regulamin, w którym podjęliśmy decyzję, że od 1 kwietnia odpady zmieszane będą odbierane z mniejszą częstotliwością i na tej podstawie był ogłoszony przetarg na odbiór odpadów. Od 1 kwietnia te zapisy weszły w życie i nas obowiązują, więc nie możemy zachować większej częstotliwości ze względu na to, że złamiemy zapisy regulaminy.

- Moja propozycja jest taka, żebyśmy mimo wszystko spróbowali realizację wywozu co dwa tygodnie. Mogą być oczywiście obawy, ale dajmy temu szasnę. Jeśli będziemy mieć sygnały od mieszkańców, że faktycznie ta częstotliwość jest niewystarczająca, to przed ogłoszeniem przetargu w przyszłym roku, wystąpimy o aktualizację regulaminu – dodawała.

25 procent taniej?

– Wywozy będą dwa razy rzadziej, stawki za odpady po tym przetargu widzieliśmy, że spadły o jakieś 25 procent, bo było 25 mln zł rok temu, a 18 mln teraz. Natomiast my będziemy wywozić dwa razy rzadziej, nadal w tej samej cenie. To mało uczciwe wobec mieszkańców – oceniał Radosław Swół.

Kwestię tę wyjaśniał Paweł Pazdan, wiceprezydent Mielca. – Zgodnie z podjętymi uchwałami przez radę miejską, po naszej rekomendacji zmienił się system od 1 kwietna w stosunku do tego, który obowiązywał w roku ubiegłym. W 2020 roku mówiliśmy o nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych. Mówiliśmy też o rodzajach odpadów, które są odbierane, mówiliśmy o odpadach zmieszanych i segregowanych – mówił. - Dzisiaj mówiąc o stawkach, zwróćmy uwagę na to, że zmieniła się rzeczywistość, ponieważ kwestie zagospodarowania odpadów z nieruchomości niezamieszkałych już w ramach tego przetargu nie są realizowane.

- To, ile płacimy za odbiór jest związane z ilością odpadów i tak są konstruowane przetargi. Taki skrót myślowy, że jest dwa razy rzadziej a cena ta sama, jest nieprecyzyjny, nie odzwierciedla prawdy – dodawał.

- Przyjęliśmy ten nowy schemat działania, przyszła firma, która mówi – odbiorę śmieci 25 procent taniej, co mogłoby się przełożyć na 25 procent niższą stawkę dla mieszkańców. Czy będziemy dążyć do renegocjacji tej umowy, by obniżyć opłaty? Czy zrobimy z tym coś, czy nadal mieszkańcy będą płacić bardzo wysokie, nierynkowe stawki? – pytał radny Swół.

Oferta w pierwszym przetargu sugestią

– To 18 mln nie pojawiło się tylko z jednego powodu, że coś się na rynku wydarzyło co dało szansę obniżyć ceny. Jednym z elementów było to, że należało przeanalizować częstotliwość odbioru odpadów i ten element na pewno obniżył też koszty. Cały rok ubiegły rozmawialiśmy, jak powinien wyglądać regulamin, by te ceny były jak najbardziej bezpieczne dla mieszkańców – mówił z kolei Bogdan Bieniek, przewodnicy rady miejskiej. - Ja to widzę tak: w związku z tym, że w domach jednorodzinnych idzie dobrze segregacja, więc ta suma odpadów w 2020 roku i w 2021 będzie taka sama, tylko w innych pojemnikach. Jeśli w 2020 roku było ich dużo więcej w zmieszanych, to teraz będzie mniej zmieszanych, a więcej w odpadach segregowanych.

Prezydent Jacek Wiśniewski podkreślał, że nie ma rozstrzygnięcia, a oferta z pierwszego przetargu może być jedynie sugestią.  – Ten przetarg został unieważnione, tych kwot nie ma. My jesteśmy związani poprzednią umową i do niej będziemy przeprowadzać zamówienie uzupełniające – powiedział. - Na podstawie starej umowy usiądziemy do rozmów i będziemy renegocjować to zamówienie uzupełniające na okres miesiąca – dwóch. Te 18 mln to jakaś sugestia, ale ona nie obowiązuje. Zobaczymy, jak rozstrzygnie się następny przetarg.

Radny Radosław Swół dopytywał jeszcze czy w dotychczasowej umowie widniał zapis o możliwości negocjacji stawek. – Nie ma takich zapisów w umowie, ale sama procedura zamówienia z wolnej ręki, daje nam podstawę do przeprowadzenia negocjacji. Będziemy naciskać na niższą cenę odbioru odpadów – podkreślała Agnieszka Garncarz.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (59)

VoltVolt

11 1

Tu by trzeba było ustawę zmienić aby ludzie płacili od pojemnika a nie solidarnie dopłacali do śmieci sąsiada czy sąsiad do czyichś. Gadanie o niczym gdyż lwia część opłaty jaką ponosimy to opłata za śmieci a nie za obsługę wywozu. Więcej jak 5% to nie ugracie o ile w ogóle coś ugracie. Chyba że teoria ekonomiczna o zawyżaniu cen przez monopolistę będzie miała tu zastosowanie. 10:27, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ApaczApacz

7 5

Ceny te same ale płatne co tydzień,może by tak nowocześnie jak w Ameryce? 10:33, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

El Pedro JoseEl Pedro Jose

11 2

To rzadsze opłaty 10:40, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

16 21

To dobry (o dziwo!) pomysł. Przy segregacji mam 2male woreczki odpadów zmieszanych. Więc po co mają odbierać co tydzień? Rodzina 2+2 10:48, 07.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

davdav

4 1

Daję sobie rękę obciąć, że źle segregujesz:) 18:35, 07.04.2021


Do jaDo ja

0 0

Jak obniża opłaty o 50% na miesiąc to mogą odbierać 50% mniej x w miesiącu odpadów zmieszanych...W innym wypadku to zwykłe złodziejstwo. 17:49, 08.04.2021


Obserwator4Obserwator4

37 0

*%#)!& o Szopenie.Ma wygrać MPGiK więc wygra z tym co teraz podpiszą na te miesiące do rozstrzygnięcia przetargu plus reszta do 31.03.2022 wyjdzie ze 20 baniek jak nic pododają pomnożą to i tamto i stawki zostaną po staremu?no chyba,że obniżą o 1zł od osoby żeby ludzie siedzieli cicho.Odpalili tarnobrzeską firme żeby nie panoszyła sie na ich podwórku i nie psuła mafii wpływów... 10:57, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Odpady zmieszaneOdpady zmieszane

33 17

Kosz 120 litrów na odpady zmieszane na kilkuosobową rodzinę zapełnia się bardzo szybko i zapewniam Panią Gancarz, ze odpady zmieszane pomimo segregacji są zapełnione. Jeśli popatrzy Pani ile odpadów nie kwalifikuje się do segregacji, to kosz zapełnia się bardzo szybko, choćby zatłuszczone i zabrudzone reczniki papierowe, pieluchy, rozbite naczynia, resztki po jedzeniu (kości, ości, niedojedzone mięso, wędlina, sery), które nie wchodzą do bio. Pani sobie to przemyśli jeszcze raz, bo ktoś Panią wprowadza w błąd. Proszę o powrót do odbioru odpadów zmieszanych co tydzień. 11:03, 07.04.2021

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

eheehe

3 14

Wystarczy mniej żreć. 11:06, 07.04.2021


acczczacczcz

5 15

To zacznij żyć ekologicznie i używaj ścierek do prania, zamiast ręczników papierowych. 11:08, 07.04.2021


jendker83jendker83

2 4

O ile nie jestem w stanie w żaden sposób stwierdzić, ile wyrzucasz pieluch, to już sam fakt, że do tego zestawienia dorzuciłeś/aś rozbite naczynia i resztki jedzenia wyraźnie świadczy, że tych śmieci aż tyle nie ma. No bo ile wyrzucasz tych rozbitych naczyń? U was w domu po każdym posiłku naczynia się tłucze, że są problemem w koszu 120 litrowym w ciągu dwóch tygodni? Zresztą posiłków też chyba nie jecie, tylko od razu do kosza, jeśli tak szybko się wam on zapełnia... Zatłuszczone ręczniki? Też chyba co dzień nowa rolka musi wam iść do kosza, żeby to był zauważalny przyrost. 12:49, 07.04.2021


Do aaczczDo aaczcz

7 1

Cha m stwo na potęgę, zwłaszcza tych z bloków, bo mają nieograniczone możliwości wytwarzania odpadów zmieszanych. Co do prania ścierek, to chyba nie rozumiesz co piszesz. Samo pranie brudnych ścierek zużywa więcej wody, prądu i detergentów, czym zanieczyszcza środowisko - i gdzie tu cymba le dbanie o środowisko. Zanim Urząd podejmie niemadrą i nieprzemyślaną decyzję o wywozie odpadów zmieszanych co dwa tygodnie, 10 razy bym się zastanowiła, jaką realną przyniesie to korzyść dla środowiska, bo nie zdziwię się jeśli ludzie będą na własną rękę pozbywać się w nielegalny sposób tych śmieci. Zwykły kosz na śmieci ma 35 litrów, to wychodzi na kilkuosobową rodzinę niecałe 4 takie kosze na dwa tygodnie. Sprawdźcie sobie jakie odpady nie kwalifikują się do segregacji, jest tego długa lista. 14:00, 07.04.2021


voltvolt

1 1

Ciężko mi to zrozumieć. Jak nie segregowałem to mi się klapa nie domykała w 120stce. Teraz jak segreguję to mam 2 czasem 3 worki tygodniowo. Zdarza się że nie wystawiam kosza bo mi się nie chce z tymi dwoma workami latać. Co jest w tych workach? W większości kuchenne ręczniki papierowe bo teraz segregacji podlega prawie wszystko. Tu powinienem uszczypać blokowców :) ale w pełni ich rozumiem że wynoszą tylko plastikowe butelki bo niby gdzie mają resztą segregacji trzymać? Nie ukrywajmy że przy starannym segregowaniu plastiki też wytwarzają nieprzyjemny zapach. 14:36, 07.04.2021


Ewa1234Ewa1234

7 0

Kosze na śmieci mieszane co 2tygodnie a jak się ma dzieci to policzcie ile pampersow idzie do mieszanych Czy np są osoby chore i też używają pampersow to co mają zrobić ? A cena za śmieci ta sama 14:38, 07.04.2021


....................................

14 4

no to wiesniaki smiecie w las bedą szły 11:13, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaNa

11 5

U mnie na wiosce to co miesiąc wywożą i nikt nie płacze ehhhhh 11:16, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do naDo na

2 1

A ile na wsi palisz śmieci w piecu czy kuble na polu ? 17:52, 08.04.2021


NgalNgal

13 17

Zmieszane raz na dwa tygodnie wystarczy, w domach jednorodzinnych.TO PEWNE. 11:53, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RMIRMI

9 1

Tak, będzie zmiana w opłatach. Będzie drożej. Jakieś inne pytania? 12:58, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JusbJusb

2 0

czy przedłużony prima aprilis i do kiedy 18:14, 07.04.2021


REKLAMA

rikszariksza

25 3

Dlaczego Wiśniewski robisz ze swojej gęby tylną część ciała.Śmieci miały być w 2o21r rozliczane wg. zużycia wody.Dlaczego z mieszkańców robisz sobie drwiny.Dosyć że rozwaliłeś przetarg który był jak najbardziej legalny,tylko po to żeby MPGK dalej woziło śmiecie.Bałeś się żeby nie zabrakło pieniędzy na synekury kolesiom z Twojej parti.Temu przetargowi powinien przyjrzeć się prokurator.taki człowiek który nie dotrzymuje danego słowa nie powinien być sołtysem,a co dopiero prezydentem.Co chcecie to robicie z miastem,ale to już bliżej jak dalej , że wnet skończy się kadencja i będziesz nadal uczył dzieci robić fikołki bo chyba tyle potrafisz. 13:09, 07.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

HerezjeHerezje

3 0

Czy to że nie jestem śmierdzielem i brudasem oznacza, że produkuję więcej śmieci? Większej herezji nie sposób wymyślić. 14:01, 07.04.2021


voltvolt

6 0

Zauważ że Mielec to nie tylko bloki a my poza blokami używamy wody nie tylko do picia, gotowani i mycia. Niby dlaczego mam płacić więcej za śmieci bo mam przed domem rośliny i od czasu do czasu muszę je wspomóc wodą? Jak się ich pozbędę i dołączę do betonowej dżungli to mi grozi podatek deszczowy za marnowanie deszczówki :) Śmiem twierdzić że produkuję śmieci mniej jak niektórzy na blokach co nie segregują poprawnie bo miejsce zamieszkania niezbyt im na to pozwala więc dlaczego osoby mojego pokroju mają być za poprawność ukarane? 14:29, 07.04.2021


6969

5 0

figo-fago prezydenta, ale co ma zużycie wody do odbioru odpadów, odbiło wam chyba,
chcę na działce hydrant do podlewania roślin, podobno jest program eco na zbiornik z wodą, oczko wodne, bo podlewanie z wodociągu zakazane latem 18:26, 07.04.2021


SegregacjaSegregacja

10 3

Jak tak czytam te komentarze mówiące o tym, że prawie wszystko da się segregować przez co jest tak mało odpadów zmieszanych, to nasuwa się tylko jeden wniosek, ze źle segregują, a np. kartony po mleku i napojach wrzucają do tworzyw sztucznych. Znam doskonale listę odpadów i zasady ich segregacji i jakoś nie widzę, aby większość podlegała segregacji. Ci co mają niewiele odpadów zmieszanych ewidentnie źle segregują i pakują według własnego widzimisie do worków segregacyjnych byle fałszywie uciszyć swoje sumienie. 15:02, 07.04.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

..

4 0

Heh. Źle segregują albo palą wszystko w piecach. Lub, co najbardziej prawdopodobne, źle segregują i palą co się da w piecach. Stąd ten śmierdzący syf, szczególnie wzdłuż ulicy Wolności. Pani Gancarz lepiej zajęła by się tymi, co deklarują wiele domowników, a malo mają odpadów zmieszanych. Ja segreguję ściśle według zasad, szanuję środowisko i nie palę syfu w kominku, a odpadów zmieszanych mam cały kosz na tydzień. 16:27, 07.04.2021


Że jak?Że jak?

6 0

Kartony po mleku i napojach nie do tworzyw? A do czego???? Mam w ręce mieleckie zasady segregacji i wyraźnie stoi, że jednak tworzywa. 17:02, 07.04.2021


JusbJusb

4 0

no dobra, sprawdzę w wykazie, bo telefonicznie z firmy mam informację, że kartony po mleku i napojach dokładnie zgnieść i wrzucać do plastików,
jak to jest, że źle segreguję od początku i nikt tego nie reklamuje 18:10, 07.04.2021


TaaaTaaa

5 0

Pan Segregacja sam jest z zasadami segregacji na bakier, a innych poucza. Mocium Panie - kartony po mleku i sokach, wrzucamy do tworzyw. 19:35, 07.04.2021


KartonyKartony

1 0

Po mleku nie do segregowanych? Z choinki się *%#)!& 19:38, 07.04.2021


MieleckiMielecki

7 1

Odbierajcie częściej segregowane . 16:24, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JusbJusb

2 0

niech będzie taryfa, ja nie produkuję aż tyle plastików i makulatury
odbiór raz w miesiącu wystarczy,
równanie do rodzin dużych o sporym potencjale odpadów, a co za tym dodatkowy koszt wywozu jest dla mnie krzywdzący,
17:59, 07.04.2021


W bambuko!!!W bambuko!!!

10 0

Czyli tak. My rządzimy i nasza koalicja w radzie miasta ale teraz mówimy, że to nie my ustaliliśmy tylko rada miasta. Przetarg unieważniliśmy my ale mówimy, że to nie my unieważniliśmy przetarg z niższymi cenami tylko jeden z oferentów nacisnął nie ten klawisz co trzeba. Mieszkańcy mieliby niższe ceny ale to nie my je unieważniliśmy tylko oni. Teraz nie ma nowej umowy ale to nie my podpiszemy ze spółką miejską uzupełniający kontrakt tylko ta spółka z nami. To nie my to oni. A fakty są takie, co potwierdza zresztą pani rzecznik, że ludzie segregują dużo lepiej, czyli ponoszą koszt pracy aby posegregować, przygotować surowiec wtórny, z którego robi się kasę. Jest mniej śmieci nie nadających się do przerobu dlatego drodzy mieszkańcy zapłacicie tyle samo za połowę usługi czyli jednak dwa razy więcej. No chyba, że mieszkańcy domów jednorodzinnych jak mieszkańcy bloków będą ładować do koszy niezmieszane wszystko i wtedy okaże się , że pazerność zarabiania na porządnie segregujący mieszkańcach skończy się gwałtownym wzrostem ilości śmieci niezamieszanych lub lądujących w pobliskich lasach i wtedy dopiero nasza komusza władza puknie się w czoło, że owszem kolesie ze spółek miejskich musza wprawdzie zarobić ale śmieci śmierdzą, wszyscy je widzą i jednak trzeba wrócić do poprzedniego systemu bo robiony w bambuko obywatel może się brzydko władzy zrewanżować...... 16:45, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JusbJusb

12 1

worek z kodem na odpady zmieszane, odbiór co 2 tygodnie i jest okey, ale konsekwentnie opłaty niższe o 50% 17:48, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

6 2

Skoro rodzina większa niech kosz też będzie większy. 18:01, 07.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Dlaczego?Dlaczego?

2 0

Jak jeden brudas wyprodukuje więcej śmieci, nakupi więcej produktów w opakowaniach niż pięcioosobowa rodzina to ma płacić mniej ???? Gdzie tu logika? Za dostawę wody, energii płacisz od osoby czy od faktycznego zużycia? 18:45, 07.04.2021


MartinezMartinez

0 0

Ale tak jest. Kosze są 120,240 i chyba 460l . Tylko trzeba zgłosić i płacić za wszystkich w domu
21:34, 08.04.2021


kkkk

12 0

Dawać kosz 2x wiekszy i bierzta co 2 tygodnie 18:45, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SegregacjaSegregacja

4 7

Jak ktoś dobrze segreguje to będzie miał ciężko ten pojemnik w dwa tygodnie zapełnić. 19:39, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Popiół !Popiół !

9 0

Ja chciałabym poruszyć temat odbioru popiołu z zabudowy jednorodzinnej. Sezon grzewczy nadal trwa ale harmonogramu odbioru na popiół już nie. Czy ktoś interesuje się mieszkańcami Mielca? Szukanie bzdur i mydlenie oczu., a brak podstawowych praw dla ludzi, którzy płacą za gospodarowanie odpadami. Proszę o zainteresowanie się tematem. 23:52, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DokładnieDokładnie

4 0

Dokladnie, sezon jeszcze trwa, dziś wszyscy sąsiedzi palą... Pszok odmówił przyjęcia popiołu. No to gdzie go teraz dać?! 14:54, 08.04.2021


BravoBravo

9 0

A ja mam pytanie..czy straż miejska daje mandaty pracownikom od smieciarek za nieposprzątanie smieci które zostają po wpakowanui do śmieciarek?
3 Panów i żaden z nich nie robi tego??To nie ich praca?? Kiedyś to trzeba zmienic!!! 04:51, 08.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JackPoidełkoJackPoidełko

4 0

Cie Panowie maja za duze ego wyplaty i brzuchy by się schylać 14:31, 08.04.2021


SłusznieSłusznie

4 0

O notorycznym walnięciu kubła jak się uda, czy to na kwiatki czy na bramę wjazdową już nie wspomnę. Jakby na złość... Rozumiem, że może kiepska praca, płaca, ale chyba każdy wie gdzie idzie do pracy.... Jak kogoś szanować, jak ktoś wykonuje to jakby za karę. 14:52, 08.04.2021


TrelaTrela

3 0

To taka niestety to prawda .
Zatrudnianie rodzinki i nieudacznikòw wywalonych za nieròbstwo z innych prac daje takie owoce 17:10, 08.04.2021


REKLAMA

ale wisnia daje popaale wisnia daje popa

12 0

no to Mielec powoli staje sie smietnikiem nie dosc ze krono i inne smierdziuchy kopca to jeszcze ze smietnikow i kublow bedzie walilo jak z muzynskiej chaty szczegolnie latem a przeciez malo kto ma z mieszkancow klimatyzacje w mieszkaniu by mogl zamknac sobie okna w mieszkaniu tak ze bedzie spal i wdychal te wyziewy z pobliskich koszy i kublow wisnia ty masz leb 05:19, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawelłPawelł

15 0

Ten prezydent to najgorszy włodarz tym miastem. Na odległość widać, że to przewałka z tym przetargiem. 05:54, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarkoSJarkoS

4 1

Związek wysokości opłaty z ilością wody jest kompletnie nietrafiony dla domu jednorodzinnego. Dla bloku zresztą też. Jeden ma świadomość oszczędzania wody inny lubi się długo kąpać trzeci musi podlać czasem rośliny. Na zachodzie już od dawna funkcjonują systemy opłat związane z wagą "wyprodukowanych" śmieci. Jest stawka podstawowa, a potem za "nadwagę" są dopłaty. Kontenery mają wbudowane wagi i są zamykane. Nikt nikomu nie podrzuci śmieci.
Uczciwość wobec mieszkańców nie boli. Ciekawe czy miło się czyta decydentom niewybredne komentarze zwłaszcza gdy są kierowane imiennie. 09:32, 08.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JackPoidelkoJackPoidelko

2 0

Idiotyzm na nasze czasy 14:29, 08.04.2021


Wtyczka w UMWtyczka w UM

5 0

Pani Agniesia niech nie udaje, że jest przejęta mieszkańcami Mielca, bo jakoś wydanie pozytywnej decyzji środowiskowej dla firmy Empol, która ma tragiczną reputację, a która miałaby się zajmować segregowaniem odpadów na strefie, nie stanowiło dla niej najmniejszego problemu. Jak zwykle ściema, układy i kupa gówna. 15:36, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dla mnieDla mnie

3 0

Bez znaczenia. Możecie nie odbierać wcale. Tylko zmniejszcie opłatę o 50% na miesiąc. 25% toż to złodziejstwo w białych rękawiczkach. Jak nie to zwiększy się Wam tonaż śmieci na blokach...😂 17:47, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pola pola

2 0

Nie wyobrażam sobie w lecie na tych upałach żeby śmieci były brane co dwa tygodnie. Zalęgnie się kupa robactwa ale co to kogo obchodzi. 21:52, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

3 0

Macie jak chcieliście. Wybraliście mniejsze zło w postaci rządzącej komuny. Od samego początku podnieśli wszystko co się dało i na tym się nie skończy. 🤣🤣🤣 21:56, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LepekLepek

3 0

Złodzieje !!! brakuje pewnie na 13-stki i premie to trzeba doj....ć opłat zwykłemu szarakowi a w firmie rodzinnej MPGK jak w raju mniej roboty będzie a kasa ta sama. Podwyżki cen za odpady w zeszłym roku prawie100℅ ja się pytam za co??? 08:14, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okruszek okruszek

1 0

Proszę przywrócić wywóz śmieci co tydzień.Kości z drobiu dla Psa śmierdzą niemiłosiernie juz po tygodniu !!!!!a co dalej 15:22, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LotnikLotnik

0 0

Wiśniewski weź ubierz *%#)!& grube okulary i morze w tedy zobaczysz co się dzieje od czego ty tam jesteś nierobie biura se zrobiłeś auto kupiłeś za nasze pieniądze a ty dalej *%#)!& robisz weź się za robotę nierobie a jak nie to zwolnij miejsce komuś kto będzie panował nad miastem jeśli ty kaleko nie potrafisz jeśli my zwykli ludzie mamy płacić te same pieniądze za nie do końca wykonaną pracę to ty masz, coś z głową nie tak mam nadzieję i chyba nie tylko ja że już długo miejsca nie zagrzejesz na tym twoim *%#)!& stołku odejdź jak najszybciej bo wielu ludzi cię marnoto nie chce 01:13, 10.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MisiekMisiek

1 0

Wiśniewski nierobie odejdź jak najszybciej 01:15, 10.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BafiBafi

1 0

Jesteś zerem nie prezydentem prezydent dba o swoich ludzi a ty co potrafisz *%#)!& w swoje gniazda odejdź i już nie wracaj nierobie 01:18, 10.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mati Mati

1 0

ty swoim poprzednikom to możesz podeszwy lizać to co oni zrobili to ty nie jesteś w stanie nawet o tym pomyśleć bo za ciemny jesteś 01:26, 10.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%