Zamknij
REKLAMA

Prace w Rydzowie na finiszu

09:16, 24.09.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Rydzowie w obecności zaproszonych gości nastąpiło podsumowanie prac modernizacyjnych i remontowych na obiekcie szkoły oraz terenach przyległych. 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku sołectwo Rydzów przystąpiło do Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020. Program realizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Uzyskane coroczne wsparcie w wysokości 10 tyś zł pozwoliło na realizację przedsięwzięć wspierających rozwój infrastruktury wiejskiej. Łącząc uzyskanie wsparcie z funduszem sołeckim przez 4 lata udało się w Rydzowie wykonać:

  • w 2017 r. trawiaste boisko sportowe przy szkole podstawowej,
  • w 2018 r. park rehabilitacyjny przy szkole podstawowej,
  • w 2019 r. skwer rekreacyjny wokół wielofunkcyjnego domu ludowego,

W 2020 r. w ramach pozyskanych środków i z udziałem funduszu sołeckiego dokonano zagospodarowanie terenu wokół szkoły podstawowej. Wykonano nawierzchnię syntetyczną  pod urządzeniami zewnętrznej siłowni, ułożono kostkę brukową we wjazdowej części szkoły oraz zakupiono stojaki na rowery dla uczniów. 

Ponadto ze środków budżetu gminy Mielec wykonano prace remontowe w szkole: zostały pomalowane korytarze i dwie sale lekcyjne. Zadbano również o modernizację lokalu pełniącego funkcję pomieszczenia gospodarczego – zakupiono tam nowe meble, lodówkę, jedna z sal lekcyjnych zyskała nowe meble. Ponadto prowadzone były prace związane m.in.: z wymianą oświetlenia na korytarzach szkolnych i w części sal lekcyjnych, zakładaniem osłon na grzejniki, wymianą balustrady na korytarzu szkolnym. Dzięki temu wnętrze szkoły jest teraz jaśniejsze, cieplejsze i nowocześniejsze.

W nowo powstałym Przedszkolu oddziały przedszkolne zostały wyposażone w pomoce dydaktyczne. Sala komputerowa wzbogaciła się o 15 laptopów -  5 zakupionych w ramach dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa projektu „zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacji” a 10 zakupionych ze środków Gminy Mielec.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bahaha babahaha ba

1 0

To w Rydzowie uczy ta nauczycielka co ją w Rudzie nie chcieli bo poniewierała dzieci i rodzice powiedzieli dość i nie pozwolili zatrudnić? 23:18, 27.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA