Zamknij
REKLAMA

Słoneczny festyn w Książnicach

10:45, 20.05.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę w Książnicach odbył się Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Książnicach. Patronatem honorowym wydarzenie objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych.

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów, którzy prezentując przed rodzicami swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie pokazali, jak rozwinęli je w ciągu roku. Po zakończeniu  części artystycznej dzieci mogły wziąć udział w konkursach, a także pobawić się na wielkich dmuchanych zjeżdżalniach. Dla wszystkich pasjonatów lekkoatletyki przygotowano „Miasteczko lekkoatletyczne”, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w szeregu najróżniejszych konkurencji. Miłośnicy historii i militariów z zainteresowaniem obejrzeli pokazy Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej im. Wojciecha Lisa ps. „Mściciel”. Panie dbające o zdrowie i piękną figurę chętnie brały udział w pokazowych zajęciach zumby, a wielbiciele mocniejszych wrażeń podziwiali sprawność strażaków z PSP w Mielcu oraz OSP w Książnicach. 

We współpracy z Nadleśnictwem Tuszyma przeprowadzono również akcję „Fascynujący Świat Roślin”. Równocześnie odbywały się konkursy i zabawy z nagrodami. Dużo emocji dostarczyły mecze piłki nożnej między drużynami uczniów z Rydzowa, Podleszan i Książnic. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale. Podczas imprezy odbyło się rozstrzygnięcie strażackiego konkursu plastycznego oraz losowanie nagrody głównej tegorocznego Festynu. 

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z frytkami, kiełbaską z grilla i innymi atrakcjami. Impreza była okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego, integracji środowiska, pogłębienia relacji rodzinnych, sąsiedzkich, międzyludzkich. Wszyscy świetnie się bawili i ok. godz. 19 00  w doskonałych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń rozeszli się do domów.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone