Zamknij
REKLAMA

Obserwatorium astronomiczne z powiatu nagrodzone

11:31, 18.10.2021 | K.S
Skomentuj Fot. Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim
REKLAMA

Gmina Radomyśl Wielki została „Mistrzem zmian” w plebiscycie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ośrodku Garncarskim w Medyni Głogowskiej, Gmina Radomyśl Wielki została laureatem II edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Gmina Radomyśl Wielki została nominowana w kategorii „Kreatywny region” za projekt: „Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki”. W jego ramach powstało obserwatorium astronomiczne wraz z wyposażeniem (teleskopy, kamera) i stacją pogodową, zakupione zostały mobilne planetarium, pomoce dydaktyczne, nowe komputery, roboty czy drony dla radomyskiej szkoły.

Radomyski projekt wygrał w głosowaniu internautów otrzymując 7230 głosów. 

- Podczas gali finałowej nagrody odebrali sekretarz Maria Należna i dyrektor GZEAS Andrzej Przybyszewski. Wszystkim astrofanom, którzy zagłosowali na to przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy - przekazuje lokalny samorząd.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo
REKLAMA

komentarz (4)

AdamAdam

3 1

Tylko czekać aż metro zbudują w Radomyślu. 17:27, 18.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RWLKRWLK

2 1

A co w między czasie wybudują w Mielcu??? Micro tężnie haha!!! Albo poidełka … 21:08, 18.10.2021


NauczycielkaNauczycielka

3 0

Coooooo? Nagrodę odebrała Należna i Przybyszewski?!!!. Skandal!. A co oni zrobili w tym temacie?. Przybyszewski, no, mogę uznać, ale Należna?. A gdzie dyrektor szkoły czy zastępca?, a gdzie nauczyciel, Pan Janusz Grzyb, który to zainicjował i całym sercem i oddaniem czuwa nad tym? Jak zwykle-sukces ma wiele ojców, tylko o tym właściwym się zapomina. Panie Januszu!, my wiemy, że to Pana sukces. A ci urzędnicy RW jak zwykle, po grzbietach innych, byle na afisz, byle w centrum, Ale My, nauczyciele gminy wiemy czyja to zasługa. 13:23, 19.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BelferBelfer

0 0

👍👍👍 11:34, 28.11.2021


REKLAMA
0%