Zamknij

Poprawią retencję wody w rzekach

13:26, 25.09.2020 Aktualizacja: 13:26, 25.09.2020
Skomentuj

Jesienią bieżącego roku i wiosną przyszłego na najważniejszych ciekach wodnych na terenie gminy Radomyśl Wielki będą prowadzone prace konserwacyjne.

Roboty zleciło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie po usilnych zabiegach włodarzy Gminy Radomyśl Wielki, radnych i sołtysów. Nadzór Wodny w Dąbrowie Tarnowskiej wytypował do realizacji roboty na:

- Potoku Zgórsko w Rudzie i Podborzu, gdzie zlikwidowane zostaną wyrwy brzegowe spowodowane działalnością bobrów;

- Potoku Dęba w Janowcu, gdzie prowadzone będzie wykaszanie i tzw. hakowanie (usunięcie z dna rowu wszelkiej roślinności, gałęzi, liści oraz innych zanieczyszczeń, umożliwiające swobodny spływ wody), a także ewentualne dodatkowe prace po odkryciu brzegów;

- Potoku Jamnica w Żarówce, Dulczy Wielkiej i Dulczy Małej (wykaszanie i hakowanie);

- Potoku Partyńskim na całej długości (wykaszanie i hakowanie);

- Kanale J4 w Pniu i Dulczy Małej (wykaszanie i hakowanie).

Dodajmy, że nie będą prowadzone prace z zakresu regulacji potoków (np. likwidacji meandrów) i ich pogłębiania, mając na uwadze zrównoważoną gospodarkę wodną i problemy wynikające z okresów suszy.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Bóbr Bóbr

4 3

A wszystko to pogorszy retencje wody. Czy ludzie jeszcze potrafia myslec???

14:09, 25.09.2020
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kikskiks

0 1

jak ci źle to zamieszkaj w pobliżu rzeki cwaniaku a potem mądruj się filozofie bagienny jakby ci się woda wlała do tego *%#)!& mózgu to byś zrozumiał ludzi którzy ciągle są zalewani przy obfitych deszczach.

00:44, 26.09.2020

JANJAN

0 0

masz umysł bobra jak sam się nazwałeś idioto !!!

00:47, 26.09.2020

PrezydentPrezydent

4 0

Kto jest wiekszym idiota, ten który zwraca uwage na susze w całej Polsce czy ten co dom nad rzeka wybudował? :)

16:05, 26.09.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%