Zamknij
REKLAMA

Polonijne warsztaty w Radomyślu Wielkim

11:23, 22.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 8-13 czerwca 2019 roku Stowarzyszenie “Nasza Gmina”, gościło 12-osobową grupę nauczycieli z Trembowli na Ukrainie. Celem wizyty był udział w warsztatach dotyczących opieki nad dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Pracownicy Stowarzyszenia zaprezentowali gościom zasady działania poszczególnych placówek oraz zasady i metody pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestnicy, podzieleni na dwie 6-osobowe grupy, uczestniczyli i obserwowali zajęcia w placówkach Stowarzyszenia w Dulczy Małej i Pniu. Zadawano szereg pytań, na które pracownicy Stowarzyszenia udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Zainteresowanie uczestników budziły również zasady działania oświaty niepublicznej – zjawisko niemal nieznane na Ukrainie. W ramach części teoretycznej uczestnicy wysłuchali prelekcji pracowników Stowarzyszenia.

Poczynione obserwacje i zdobyte wiadomości nauczyciele polonijni przeniosą na grunt placówek oświatowych, w których pracują i gdzie spotykają się z tymi problemami. W wizycie wzięli udział nauczyciele szkół trembowelskich, mający polskie korzenie. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Senatu RP. Koordynatorem Projektu był dr Andrzej Przybyszewski.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone