Zamknij
REKLAMA

Inauguracja nowej kadencji w Radomyślu Wielkim

11:31, 21.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Burmistrz Radomyśla Wielkiego i radni wybrani w październikowych wyborach samorządowych w poniedziałek oficjalnie zainaugurowali swoją działalność w kadencji 2018-2023. 

19 listopada odbyła się bowiem pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim. Przypomnijmy, że 14 z 15 rajców pochodzi z komitetu wyborczego Rozwój Gminy Radomyśl Wielki. Są to: Andrzej Szczurek, Tomasz Kilian i Andrzej Jarosz z Radomyśla Wielkiego, Jan Kilian z Partyni, Jan Miękoś z Podborza i Zgórska, Marian Dziekan i Andrzej Węgrzyn z Rudy, Stanisław Stec z Dąbrówki Wisłockiej, Małgorzata Baran ze Zdziarca, Dorota Golec z Dąbia, Jan Drąg z Żarówki, Andrzej Jasina z Janowca, Ferdynand Ryba i Janusz Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej. Jedynym radnym z PiS-u został Mateusz Gawryś reprezentujący Dulczę Małą i Pień.

Podczas sesji nowo wybrani rajcy otrzymali specjalne zaświadczenia informujące ich o wyborze na radną bądź radnego Gminy Radomyśl Wielki. Złożyli też uroczyste ślubowanie stając się oficjalnie radnymi. Tradycyjnie pierwszym zadaniem radnych był wybór w tajnym głosowaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Jedynym kandydatem na przewodniczącego był Jan Miękoś, który został wybrany na to stanowisko jednomyślnie. Również o funkcję wiceprzewodniczącego starał się jeden radny – Andrzej Szczurek, który także otrzymał 15 głosów „za”.

Po ukształtowaniu prezydium rady przyszedł czas na odebranie zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Radomyśla Wielkiego przez Józefa Rybińskiego. Chwilę później złożył on uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie już objął urząd na lata 2018-23. 

- Jeszcze raz serdecznie dziękuję mieszkańcom za wybór na stanowisko burmistrza – powiedział po ślubowaniu Rybiński. - Burmistrz jest organem wykonawczym, a rada stanowiącym, uchwałodawczym. Jesteśmy więc zdani na współpracę ze sobą i realizację tych zobowiązań, które poczyniliśmy względem mieszkańców podczas kampanii. Życzę nam wszystkim dobrej wzajemnej współpracy i realizacji wielu zadań dla dobra naszej lokalnej wspólnoty. Radnym życzę także dobrych relacji z mieszkańcami – dodał.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone