Zamknij
REKLAMA

Do szkół w gminie Radomyśl Wieki trafi sprzęt dydaktyczny

14:42, 19.09.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała z rezerwy Ministerstwa Edukacji Narodowej dodatkowe wsparcie finansowe na wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Program Ministerstwa zaplanowany jest na 4 lata i corocznie 1/4 szkół z terenu każdej gminy może starać się o uzyskanie takiego wsparcia. 

- W obecnym roku złożyliśmy wniosek na doposażenie trzech szkół podstawowych: w Dąbiu, Dąbrówce Wisłockiej i Dulczy Wielkiej. Opiewał on na kwotę 150 tys. zł, a przyznano nam blisko 145 tys. zł. Dokonane zakupy zaspokoją najpilniejsze potrzeby tych w trzech szkołach jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych, a więc chemii, fizyki, biologii i przyrody – przekazuje burmistrz Józef Rybiński. 

- W kolejnych latach będziemy się starać o środki dla następnych placówek z naszej gminy. Sprawy oświaty bardzo leżą na nam sercu i od wielu lat inwestujemy zarówno w infrastrukturę szkolną, jak i pozyskiwanie najnowszych pomocy dydaktycznych do szkół. Wszystko po to, by tworzyć jak najlepsze warunki do nauczania dzieci z terenu naszej gminy – dodaje burmistrz.  

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone