Zamknij
REKLAMA

Armia USA wręczyła wójtowi certyfikat uznania. Co w nim napisano?

14:43, 12.05.2022 | dw
Fot. Gmina Tuszów Narodowy
REKLAMA

 Żołnierze 82. Dywizji Powietrznodesantowej wręczyli wójtowi gminy Tuszów Narodowy „cnerytikat uznania za wsparcie i zaangażowanie na rzecz armii Stanów Zjednoczonych i 82. Dywizji Powietrznodesantowej, Brygady Wsparcia”.

 Wręczenie certyfikatu odbyło się podczas 3-majowych uroczystości w Tuszowie Narodowym, połączonym z obchodami Dnia Strażaka.

 Pamiętajcie, że przybyliście do swoich przyjaciół. Bardzo się cieszymy, że tutaj jesteście - mówił zaskoczony otrzymaniem certyfikatu wójt Andrzej Głaz. Podkreślał, że to certyfikat dla wszystkich mieszkańców gminy Tuszów Narodowy.

- Certyfikat uznania za Twoje wsparcie i zaangażowanie na rzecz armii Stanów Zjednoczonych i 82. Dywizji Powietrznodesantowej, Brygady Wsparcia. Dziękuję za możliwość bycia częścią tego historycznego dnia. Z niecierpliwością czekamy na wieloletnią współpracę ze społecznością. Niech ten dzień będzie przypomnieniem o Bogu, honorze i wzajemnym szacunku sił zbrojnych polskich i amerykańskich - czytamy w treści certyfikatu, jaki żołnierze armii amerykańskiej wręczyli  wójtowi Andrzejowi Głazowi podczas lokalnych uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Zostałem bardzo mile zaskoczony przez żołnierzy armii 82. Brygady Powietrznodesantowej - przyznał wójt. - Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt, ale myślę, że to jest dla wszystkich mieszkańców gminy Tuszów Narodowy - dodał.

Głaz nawiązał także do swoich wcześniejszych słów podczas uroczystego przemówienia. - Pamiętajcie, że przybyliście do swoich przyjaciół. Bardzo się cieszymy, że tutaj jesteście. Za jednym żołnierzem amerykańskim stoi cała armia. To było marzeniem moim i wszystkich Polaków, żebyście byli razem z nami i my razem z wami. Dziękuję wam serdecznie - dodawał.

[ZT]69524[/ZT]

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%