Zamknij
REKLAMA

Dobiegła końca półkolonia w GOK Grochowe

16:25, 13.08.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Dobiegła końca półkolonia organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. 

W czasie wakacyjnej półkolonii dzieci nie miały czasu na nudę, odwiedziły wiele ciekawych miejsc podczas wycieczek, wyjeżdżały także do kina i na basen. Było dużo dobrej zabawy.

Odwiedzając Muzeum Drogownictwa w Szczucinie dzieci zwiedziły wystawę przedstawiającą historię powstawania dróg w Polsce, obejrzały bajki z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego, natomiast największe zainteresowanie wśród nich wzbudziły maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom, a które można zobaczyć i dotknąć we wspaniałym parku znajdującym się przy muzeum.

Kolejna wycieczka to niezwykła podróż do świata nauki i techniki. To za sprawą wizyty w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły półkolonistom warsztaty edukacyjne  oraz gry i układanki  logiczne. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i na długo zapamięta. Nie mniej interesująca okazała się wycieczka do Pałacyku Oborskich, głównej siedziby Muzeum Regionalnego w Mielcu. Tam dzieci poznały historię Pałacyku oraz rodziny hrabiów Oborskich oraz zwiedziły czasową wystawę – "W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej".

Niemałą frajdę wzbudziły u dzieci warsztaty wykonywania mydełek glicerynowych. Kolorowe, pachnące i samodzielnie wykonane sprawiły miłą niespodziankę nie tylko dzieciom ale także ich rodzicom.

Podczas gdy półkoloniści nie wyjeżdżali na wycieczki, trwały zajęcia w Ośrodku Kultury a były to zajęcia plastyczne, wspólne śpiewanie oraz różne zabawy i tańce integracyjne, podczas których mogli poszaleć. Jak co roku ta forma spędzania wakacji cieszyła się powodzeniem i zadowoleniem wśród dzieci i rodziców. 

Półkolonia została dofinansowana przez GKPiRPA w Tuszowie Narodowym.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone