Zamknij
REKLAMA

Razem #sprzątamy polskie lasy - akcja również w Mielcu

10:20, 16.09.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 20 września w całej Polsce odbywać się będzie akcja „Razem #posprzątamy polskie lasy”. Włączyło się do niej także Nadleśnictwo Mielec.

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze i wpływa korzystnie na  klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują.

Śmieci nie tylko szpecą naturalny krajobraz i zniechęcają do odwiedzania lasu. Są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszym otoczeniu! W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Zapraszamy na stronę www.lasy.gov.pl, gdzie dzięki specjalnej zakładce #sprzątaMY i przygotowanej w niej aplikacji mapowej każdy łatwo odnajdzie najbliższe mu biuro nadleśnictwa, w którym otrzyma szczegółowe informacje o akcji w swojej okolicy. Tego samego dnia w pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka) akcję oficjalnie zainauguruje Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej.

Pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe wiralowej akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.  

Wydarzenie odbędzie się w lasach administrowanych przez Nadleśnictwo Mielec 20 września w godzinach od 11:30 do 13:30. Miejsce poboru rękawiczek i worków na śmieci zlokalizowane będzie w siedzibie Nadleśnictwa Mielec, przy ul. Partyzantów 11 w Mielcu. Zebrane śmieci będą składowane na polanie "Marakana" oraz wzdłuż drogi „Generalskiej”.

Koordynatorami akcji w Nadleśnictwie Mielec są: Teresa Wróbel, tel. 17 747 69 89 i Michał Sulik 17 747 69 77.

MAPA Z TERENEM OBJĘTYM AKCJĄ

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

boryna boryna

3 0

gdzie jest droga generalska ? 16:48, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gseggseg

2 2

A co z setkami jak nie tysiącami ton niewypałów znajdujących sie w lasach na biesiadce i szydłowcu ? Kiedy ktoś to ogarnie skoro ludzie którzy mogli by w tym pomóc są w tym kraju uznawani za przestępców a w innych krajach są nagradzani za swój wkład ? 19:24, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MezotonikMezotonik

1 0

Mieleccy radni wspomogą sprzątanie??
Bezradny Ziomek może pomoże? Tak walczył przed wyborami o środowisko.

17:59, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkoOko

0 0

Monitoring i surowe kary! Akcja super ale trzeba wyeliminować te dzikie wysypiska. 06:38, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

0 0

Zbierać winnych zasimiecania a nie szukać parobków do zbierania 14:28, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone