Zamknij
REKLAMA

Podwyżki podatków nie będzie! Zero głosów „za”

13.46, 01.12.2022 mb Aktualizacja: 16.10, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

• Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej dyskutowano nad projektem podwyżek podatków od nieruchomości w 2023 roku.

• Radnym przedstawiono uchwałę, która od 1 stycznia miała podnosić stawki o 11,8 procent, a więc na maksymalnie dopuszczonym przez ministerstwo poziomie.

• Po długiej dyskusji żaden z radnych nie zagłosował za wprowadzeniem podwyżek: 15 radnych było przeciwnych, 8 wstrzymało się od głosu.

Najważniejszym punktem czwartkowej sesji był ten poświęcony stawkom podatku od nieruchomości na 2023 rok. W projekcie uchwały zaproponowano podwyżkę opłat - o czym informowaliśmy już na łamach hej.mielec.pl.

[ZT]72535[/ZT]

O tym, z czego wynika chęć podwyżki mówił na czwartkowej sesji prezydent Jacek Wiśniewski. Przypomniał on, że miasto od 2019 roku ma mniejsze dochody z PIT i CIT.

- Mamy mniej pieniędzy na funkcjonowanie miasta. Nastąpiła zmiana w podatkach: ich obniżenie, zwolnienie osób do 26 roku życia i to są uwarunkowania, które sprawiają, że w kasie jest mniej pieniędzy na wydatki - mówił prezydent.

Do braków w budżecie - jak podkreślał prezydent - przyczynił się też wzrost płac minimalnych, kosztów energii. - Rosną też koszty utrzymywania obiektów sportowych czy obsługi długu - mówił. Jak wyliczył, w roku 2023 w porównaniu z obecnym, wzrost wydatków wyniesie 55,7 mln zł.

Radnym przedstawiono podwyżkę na maksymalnym dopuszczalnym poziomie, który co roku określa ministerstwo finansów. W tym roku to 11,8 procent.

Jakie więc koszty ponieśliby mieszkańcy?

Dla mieszkania o powierzchni 50 m2 rocznie byłby to wzrost o 6,42 zł. Dla domu jednorodzinnego na 10-arowej działce z garażem wolnostojącym to już 82,60 zł. Z kolei przedsiębiorcy mający 200-metrowy budynek na 10-arowej działce zapłaciliby 668 zł więcej.

Zwiększenie podatku od nieruchomości przyniosłoby do miejskiej kasy dodatkowe 6,2 mln zł.

- Co się stanie, jeśli nie uda nam się uzyskać tej kwoty? Będziemy musieli dokonać korekt, cięć na remontach dróg, promocję przez sport, utrzymanie zieleni, dotacje dla SCK, rezerwę na pożytek publiczny, stypendia sportowe czy wydatki na utrzymanie nowej hali sportowej. Nie chciałbym z tych pozycji rezygnować - mówił Jacek Wiśniewski.

Komisja finansów, która obradowała przed czwartkową sesją, negatywnie zaopiniowała ten projekt podwyżek.

- Prezydent przedstawił argumenty za podwyżkami. Są jednak argumenty przeciw, czyli trudna sytuacja przedsiębiorców. Niepokój wywołuje to, że 2/3 tej kwoty 6,2 mln zł pochodzić ma od przedsiębiorców - powiedział Zdzisław Nowakowski. - Część z nich będzie musiała się zamknąć. W tej dyskusji dzisiaj powinniśmy się zastanowić czy te podatki dla przedsiębiorców nie powinny być niższe - dodawał.

- Czeka nas trudny rok 2023, a także 2024. Musiałby się zdarzyć jakiś cud, to być może problemy finansowe się rozwiążą. Trzeba przyzwyczajać mieszkańców, że z wielu rzeczy będziemy musieli zrezygnować - podkreślał.

- Mam spostrzeżenie, że jedynym zródłem finansowania gminy jest podatek od nieruchomości. Co roku pan podnosi podatek i mieszkańcy to widzą - zwracał się do prezydenta radny Jakub Blicharczyk.

- Rząd krytykowany przez pana wprowadza szereg instrumentów pomocowych, a pan co roku podnosi opłaty. Od początku kadencji wskazujemy, gdzie można szukać oszczędności. Mówiłem o wydatkach bieżących - niewiele było robione, a teraz jest larum, że trzeba. Dziwne, że jedynym rozwiązaniem człowieka lewicy jest podnoszenie podatków. Mój sprzeciw musze wyrazić - dodawał.

Radny Radosław Swół podkreślał z kolei, że obniżka podatków wprowadzona przez rząd sprawiła, że pieniądze te zostały w kieszeni mieszkańców. Wyliczał też ile miasto otrzymało dotacji na inwestycje - łącznie wskazał 140 mln zł.

- W naszym powiecie są miejscowości, gdzie podatek wynosi zero. Nam uciekają mieszkańcy. Jak się zastanowimy, czemu nam mieszkańców ubywa, to trzeba się zostanowić i przeciwdziałać - apelował. - Sugestia, że ministerstwo zaproponowało podniesienie podatków - większej bzdury nie słyszałem przez 4 lata! Ministerstwo finansów raz w roku podaje stawki maksymalne jakie stawki samorządy mogą uchwalić. Może pan obniżyć, podwyższyć - to tylko granica, która chroni mieszkańców przed takimi zakusami - dodawał.

- Od 4 lat słyszymy narrację, że brakuje pieniędzy. Powtarzacie to i ludzie są gotowi w to uwierzyć, ale państwa działania nie są spójne - dodawał wymieniając budowę szalet, poidełek, łąk kwietnych, "optymalizację optymalizacji" MKS jako nietrafione inwestycje i wydatki. - Chciałbym, aby zanim prezydent sięgnie głębiej do nie swojej kieszeni, nauczył się racjonalnie gospodarować tym co ma - podkreślał radny.

Swół przypomniał też, jak miasto wyszło z kryzysu sprzed lat. - W takim trudnym czasie powstała Strefa. Przedsiębiorcy wyciągnęli mieszkańców z zapaści. Dzisiaj chcecie w nich uderzyć. Ja do tego ręki nie przyłożę - dodawał.

Jacek Wiśniewski odpowiadał, że należy rozróżnić wydatki majątkowe od bieżących. - Dzisiaj pokazałem, że staramy się wyważyć budżet mimo ubytków w dochodach, nie złupimy mieszkańców. Ten wzrost powoli nam w miarę bezpiecznie wejść w okres trudnych lat - podkreślał.

Radny Grzegorz Ziomek zwracał z kolei uwagę na zatrudnienie w urzędzie miejskim. - Mamy kłopot finansowy, a od początku kadencji rośnie nam zatrudnienie w urzędzie. W 2021 roku zatrudnionych było 157, a w 2022 180. Cztery rekrutacje są otwarte - wyliczał. - Praca urzędników jest trudna, ale w tym momencie mówimy, że mamy problemy finansowe a pozwalamy sobie na znaczący wzrost zatrudnienia.

Zwracał też uwagę na wzrost płac w radach nadzorczych miejskich spółek. - Co było powodem wzrostu o 120, 140 procent uposażenia rad nadzorczych skoro jest tak źle? Dlaczego pozwalamy sobie na takie wzrosty? - pytał.

Prezydent wyjaśniał, że wzrost zatrudnienia wynika z przyjęcia osób na zastępstwo, bądź przyuczenia, gdy na emeryturę odejdzie część urzędników. Kilka etatów utworzono po tym, jak takie zalecenie wydała Najwyższa Izba Kontroli.

- Rady nadzorcze nie są finansowane z budżetu miasta, same się finansują - stwierdził prezydent Wiśniewski.

- MPGK zarobiło na śmieciach to może podnieść wynagrodzenie rad nadzorczych? Czy tak powinno być? - dopytywał Ziomek.

- Od początku kadencji nie potrafił pan zbilansować kosztów odbioru odpadów, nie udało się zbilansować komunikacji miejskiej - zwracał się do prezydenta Marian Kokoszka. 

O sytuacji przedsiębiorców mówił też radny Wiesław Truniarz. - 80 procent wpływów z podatku to przedsiębiorcy, dzisiaj dostają podwyżkę energii, gazu, koszty pracowników. Idą zwolnienia i szukanie oszczędności. Nie musimy pomagać zwalniać pracowników i podnosić podatków - dodawał.

- Mamy prezydenta, który nie ma wizji, budżet jest fikcja. Wpisaliście kwoty, które wam pasowały - mówił Robert Wójcik. Dzisiaj brakuje 60 milionów. Łata się to w najprostszy sposób, podnosząc podatki. Ludzie z Mielca zaczną wyjeżdżać, nie będzie komu płacić podatków. Zostawi pan Mielec w ruinie. Nie panując nad budżetem i miastem prezydent sprawia że mielec się zwija - dodawał.

Bogdan Bieniek przywoływał natomiast rządowe zmiany w podatkach i brak reakcji rządu na apele samorządów o rekompensaty czy zmiany w udziale w PIT i CIT.

Radny Jakub Cena dodawał z kolei, że brak inwestycji w poprzednich kadencjach, kiedy ceny rynkowe były dużo niższe, wpłynęły na wydatki w ostatnich latach. - Mamy problem finansowy, a z drugiej mamy przedsiębiorców, którzy także borykają się z problemami - mówił.

- Proszę nie zapominać, że mieszkańcy to również osoby zatrudnione w przedsiębiorstwach. Mogą zaraz stracić pracę i to "6 złotych" zaraz może być wielkim problemem. Będę glosować przeciwko - zapowiadała także radna Magdalena Weryńska-Zarzecka.

Prezydenckiej propozycji podwyżki podatków nie poparł żaden z radnych. Przeciwnych było 15 radnych a 8 wstrzymało się od głosu.

(mb)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (51)

KasiaKasia

20 3

Co to się wstrzymać , że dziś niewiem a jutro czy za tydzień jak? 14:06, 01.12.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

rrrrrrrrrrrrrrrr

4 0

brakło większości i tyle 17:09, 01.12.2022


I TYLEI TYLE

2 1

dobre i tyle

Mielec jest prawie nie zadłużony to mogą pożyczyć albo coś niepotrzebnego sprzedać 18:12, 01.12.2022


ZLIKWIDOWAĆ MOPS !!!ZLIKWIDOWAĆ MOPS !!!

1 0

ZLIKWIDOWAĆ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE ZWANĄ MOPS KTÓRA NISZCZY RODZINY, WALCZY Z RODZICAMI, WALCZY Z OJCAMI I ICH NA POMÓWIENIACH SZKALUJE ORAZ KTÓRA DEMORALIZUJE NIELETNICH !!! I LWIĄ CZĘŚĆ BUDŻETU SIŚ ZAOSZCZĘDZI !!

ps; A ILU W MIELCU ŻULI UDAJĄC CHORYCH LUB NA DZIECI WYŁUDZAŁO LATAMI PIENIĄDZE PRZEJADAJĄC PAŃSTWOWE PIENIĄDZE I ZAŁATWIAŁ IM TO MOPS !!!!!!! 17:31, 04.12.2022


Se...Se...

27 8

Można postawić jeszcze jedna hale za ciężkie miliony na pewno pomoże! Teraz się miasto zaczyna martwić o wydatki na utrzymanie?! Gdzie kalkulacje itp inwestycji w mieście. 14:28, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bzdurybzdury

3 0

ZLIKWIDOWAĆ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE ZWANĄ MOPS KTÓRA NISZCZY RODZINY, WALCZY Z RODZICAMI, WALCZY Z OJCAMI I ICH NA POMÓWIENIACH SZKALUJE ORAZ KTÓRA DEMORALIZUJE NIELETNICH !!! I LWIĄ CZĘŚĆ BUDŻETU SIŚ ZAOSZCZĘDZI !!!!

ps; A ILU W MIELCU ŻULI UDAJĄC CHORYCH LUB NA DZIECI WYŁUDZAŁO LATAMI PIENIĄDZE PRZEJADAJĄC PAŃSTWOWE PIENIĄDZE I ZAŁATWIAŁ IM TO MOPS !!!! 18:09, 01.12.2022


Kazimierz66Kazimierz66

23 4

towarzysze to normalne, naród ma oszczędzać a rządzący balować, te typy tak mają a myśmy wybrali i zaufali, to bieżmy w dupę 14:35, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TtTt

26 0

MoE prezydent niech sobie i radnym obejmie, trochę kasy zostanie 15:52, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VoltVolt

27 2

Jakbym sobie uchwalił podwyżkę 140% to bym darł gębę o podniesienie podatku o 20% stać by mnie było. Nie wiedziałem o tej podwyżce wynagrodzeń w miejskich radach nadzorczych. Taka rada to *%#)!& otrzymujące pracę na podstawie przynależności politycznej wiec nie powinni tyle zarabiać za przeczytanie kilku dokumentów. Niejeden szary mieszkaniec lepiej się na tych papierkach zna od radnych a do tej rady nigdy się nie dostanie. 16:20, 01.12.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

DO VOLT SOCJALDO VOLT SOCJAL

1 1

ALE TY W KAŻDEJ WYPOWIEDZI CHCIAŁEŚ VOLT ROZDAWAĆ PUBLICZNE TO CZEMU TERAZ GŁOS UTOPIJNY SOCJALISTO ZABIERASZ? 18:07, 01.12.2022


VoltVolt

5 1

Nie wirm co za odłam reprezentujesz, pewnie skrajna prawice typu Korwin. Popieram rozdawnictwo socjalne naszych wspólnych pieniędzy na tych samych zasadach jak rozdaję każdy cywilizowany zachodni kraj. Nie rozumiem dlaczego się tak wschodnio blokujesz. 20:22, 01.12.2022


Do voltDo volt

1 0

Odejdź SOCJALISTO~! 17:26, 04.12.2022


Do VoltDo Volt

0 0

Mylisz rady nadzorcze z radnymi miejskimi. Rozpacz. 22:30, 04.12.2022


voltvolt

0 0

Czytaj ze zrozumieniem. Niczego nie mylę 08:59, 05.12.2022


nie manie ma

26 4

Nie ma podwyzek podatkow i za odpady to nie bedzie inwestycji bo kasy braknie. Radnym obnizyc diety do max 300zl bo teraz maja niemal dodatkowe wyplaty. 16:36, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ETATYZM !ETATYZM !

7 0

bo tylko O TO CHODZI W TYM SYSTEMIE = etatyzm 18:05, 01.12.2022


inflacja 35 %inflacja 35 %

17 7

było na TVP 2 miliardy a ma być na 2023 r 2,7 miliarda i jeden mądry PISior mówi że to rewaloryzacja haha no ładnie 35 procent a trąbią że inflacja tylko 17,4 % 17:08, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jasnejasne

8 0

DLA tego pełno rodzin wyjeżdża z tego kraju do NORWEGII, KANADY, SZWECJI
Dodaje jeszcze walkę z zdemoralizowanymi instytucjami 18:03, 01.12.2022


ciekawyciekawy

11 2

A w gminie Mielec wójt Piątek ze swoimi radnymi podniósł podatek. Inaczej wójt zaproponował a radni w większości to przegłosowali porażka 17:37, 01.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PRZYPADEK?PRZYPADEK?

12 1

Spytaj gdzie rodzina wójta pracuje i czy to nie szkoła, policja i urzędy? 18:04, 01.12.2022


MałgosiaMałgosia

0 0

Wystarczy znać wójta i być jego sąsiadem lub znajomym z Chorzelowa to i pracę dla córci Koledze przyłatwił w urzędzie gminy. 15:41, 03.12.2022


jasnejasne

11 3

Tańce hulanki swawola i IMPREZA ZA IMPREZA w za to PODATKI
Brakuje to sprzedajcie co zalega lub zwiększcie deficyt
MIELEC jest prawie nie zadłużony 18:02, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarinWMarinW

14 3

Może zawiesić projekty obywatelskie i będą oszczędności. 18:10, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

człowiekuczłowieku

11 0

wiesz ile pieniędzy w Mielcu przejadają urzędy
zobacz na ściany, każdy ma prywatną klimę ! 18:13, 01.12.2022


REKLAMA

ZLIKWIDOWAĆ MOPS!!ZLIKWIDOWAĆ MOPS!!

12 4

ZLIKWIDOWAĆ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE ZWANĄ MOPS KTÓRA NISZCZY RODZINY, WALCZY Z RODZICAMI, WALCZY Z OJCAMI I ICH NA POMÓWIENIACH SZKALUJE ORAZ KTÓRA DEMORALIZUJE NIELETNICH !!! I LWIĄ CZĘŚĆ BUDŻETU SIŚ ZAOSZCZĘDZI !!

ps; A ILU W MIELCU ŻULI UDAJĄC CHORYCH LUB NA DZIECI WYŁUDZAŁO LATAMI PIENIĄDZE PRZEJADAJĄC PAŃSTWOWE PIENIĄDZE I ZAŁATWIAŁ IM TO MOPS !! 18:10, 01.12.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

kixkix

4 1

alimenciarz czy damski bokser z niebieską kartą? 18:32, 01.12.2022


VoltVolt

2 1

Znowu ty? Powiedz to prosto w oczy matce nie mającej co dać dzieciom na obiad bo mąż żul siłą zabrał jej pieniądze na wino. Myślenie nie boli. Bez socjalu sam zdechniesz pod płotem i do tego jeszcze dostaniesz po mor dxie za to że zdychasz za wolno. 20:33, 01.12.2022


InformacjaInformacja

1 0

RYCERZ WALCZĄCY Z PATOLOGIĄ !!!! 17:25, 04.12.2022


Dla kixDla kix

1 0

https://www.youtube.com/watch?v=nV9GY9hc3UA 17:27, 04.12.2022


WwwWww

15 1

Zauważyliście,idą wybory i to widać jak nagle wszyscy dbają o mieszkańca nawet Pan W. 19:04, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KokoKoko

20 4

Radni mają rację, prezydent nie potrafi racjonalne gospodarować tym co ma, w urzędach coraz więcej urzędników, a to kosztuje, tam szukać oszczędności, a nie najłatwiej łapę wyciągnąć po czyjejś pieniądze 19:13, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZLIKWIDOWAĆ ZLIKWIDOWAĆ

1 0

ZLIKWIDOWAĆ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE ZWANĄ MOPS KTÓRA NISZCZY RODZINY, WALCZY Z RODZICAMI, WALCZY Z OJCAMI I ICH NA POMÓWIENIACH SZKALUJE ORAZ KTÓRA DEMORALIZUJE NIELETNICH !!! I LWIĄ CZĘŚĆ BUDŻETU SIŚ ZAOSZCZĘDZI !!

ps; A ILU W MIELCU ŻULI UDAJĄC CHORYCH LUB NA DZIECI WYŁUDZAŁO LATAMI PIENIĄDZE PRZEJADAJĄC PAŃSTWOWE PIENIĄDZE I ZAŁATWIAŁ IM TO MOPS !! 17:30, 04.12.2022


kixkix

5 11

Okazało się, że radni nie mają jaj, no cóż wybory idą 19:15, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KokossKokoss

12 3

Proszę o jakiś pozytywnych decyzji tej prezydentury,tyhc mieleckich rządów .Coś w stylu ,,kasy nie ma i nie będzie Ale jakoś w Tbg, Stalowej sie da.Szlak człowieka trafia Mielec mając strefę ,tyle firm,miejsc pracy,tak zostaje w tyle.Byliśmy bodajże kiedyś drudzy po Rzeszowie jeśli chodzi o budżet.a teraz..... .Jak to szło? Oddech dla Mielca............... 19:58, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSZ MSZ

9 1

A w Przecławiu radni PiS głosowali za podniesieniem podatków...i to o 50% ...ot taka historia 21:54, 01.12.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

BuziaczekBuziaczek

0 1

Monika czy aż tak Cię to boli? 23:08, 01.12.2022


MswMsw

0 0

A co ma Mielec do Przecławia? 23:46, 01.12.2022


MupaMupa

0 0

To ci sami radni co w Mielcu? 11:21, 02.12.2022


Do mszDo msz

0 0

Ale to chyba raczej inni radni, co? 23:44, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PityPity

2 4

Jak by to wyglądało duże podwyżki dla urzędników a z drugiej strony podatki w górę,podatki na pewno pójdą,czekają na rozkazy z Sopotu. 11:14, 02.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasia 2Kasia 2

5 1

Brawo brawo :) najlepsza decyzja jesteście super 13:41, 02.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

1 5

Czysta głupota ale oczywiście *%#)!& gawiedź się cieszy. Podatek od nieruchomości to jedynie kilkanaście złotych więcej a dla budżet miliony, no ale po co jak można przepić przepalić lub dać klechę na tace a potem płakać ze drogi dziurawe czy że brak inwestycji 03:50, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatatajPatataj

0 0

To ilu my tych podatników mamy w Mielcu, że kilkanaście złotych oznacza w sumie miliony? 17:22, 04.12.2022


REKLAMA

PabloPablo

4 1

Rozdawnictwo, brak gospodarności. Przepłacone inwestycje, kolesiostwo jednym słowem złodziejstwo w biały dzień i co ja mam za to płacić. Co chwile podwyżki. Złodzieje i darmozjady!!!. Wstyd i hańba. 08:36, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JmJm

3 0

Dał podwyżki w radach nadzorczych spółek miejskich i było to zatajane prawie rok, a teraz żebranie o kasę i chęć podnoszenia podatków w przyszłym roku. Nie masz kasy na utrzymanie i funkcjonowanie obiektów miejskich to po co były podwyżki pensji i skąd była na to kasa. 19:41, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Franek 57Franek 57

2 0

Panie Prezyden nauczycieli od WF a masz jeszcze jedno wyjście złożyć dymisję i przyznać się do tego że jesteś nieudacznik albo prosić o pomoc Krystynę z PO i Warszawę i Gdańsk 08:51, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROMAN WARSZAWSKIROMAN WARSZAWSKI

2 0

– wyjaśnił Roman Warszawski.

Samobójstwa wśród mężczyzn
Pozostawieni sami sobie z problemami mężczyźni coraz częściej popełniają samobójstwa. Jak wynika z danych WHO, w 2021 aż 85 proc. samobójstw dotyczyło mężczyzn. Zdaniem ekspertów przyczyn należy szukać w silnej presji społecznej, jakiej każdego dnia poddawany jest mężczyzna w Polsce.

“Mężczyźni w wielu aspektach mają pod górkę. Tu się zderzają dwie rzeczy. Wraz z rozkładem rodziny poziom zadowolenia z życia u kobiet zaczyna spadać, a mężczyzn rosnąć, Mamy jednak grupę mężczyzn, która jest przepuszczana przez maszynkę np. sądów. Zostają pozbawieni rodziny, nie spina im się im to finansowo, w oczy zagląda więzienie i dochodzą do wniosku, że w tej sytuacji >>dziękuję wszystkim za uwagę<<, bo nikt się nie będzie tym przejmował” 17:23, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZLIKWIDOWAĆ MOPS!!!ZLIKWIDOWAĆ MOPS!!!

2 0

ZLIKWIDOWAĆ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE ZWANĄ MOPS KTÓRA NISZCZY RODZINY, WALCZY Z RODZICAMI, WALCZY Z OJCAMI I ICH NA POMÓWIENIACH SZKALUJE ORAZ KTÓRA DEMORALIZUJE NIELETNICH !!! I LWIĄ CZĘŚĆ BUDŻETU SIŚ ZAOSZCZĘDZI !!!!!

ps; A ILU W MIELCU ŻULI UDAJĄC CHORYCH LUB NA DZIECI WYŁUDZAŁO LATAMI PIENIĄDZE PRZEJADAJĄC PAŃSTWOWE PIENIĄDZE I ZAŁATWIAŁ IM TO MOPS !! 17:30, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZLIKWIDOWAĆ MOPS !!!ZLIKWIDOWAĆ MOPS !!!

2 0

ZLIKWIDOWAĆ SKRAJNIE SZKODLIWĄ INSTYTUCJE ZWANĄ MOPS KTÓRA NISZCZY RODZINY, WALCZY Z RODZICAMI, WALCZY Z OJCAMI I ICH NA POMÓWIENIACH SZKALUJE ORAZ KTÓRA DEMORALIZUJE NIELETNICH !!! I LWIĄ CZĘŚĆ BUDŻETU SIŚ ZAOSZCZĘDZI !!!!!!

ps; A ILU W MIELCU ŻULI UDAJĄC CHORYCH LUB NA DZIECI WYŁUDZAŁO LATAMI PIENIĄDZE PRZEJADAJĄC PAŃSTWOWE PIENIĄDZE I ZAŁATWIAŁ IM TO MOPS !!!!!!! 17:33, 04.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

voltvolt

0 0

Gratuluję. Idąc twoim tokiem myślenia z tym PS. Przykład: Jak ktoś popełni przestępstwo np. okradnie sklep to po co gnębić złodzieja? Pozamykać sklepy to więcej nic w nich nie ukradnie. 09:01, 05.12.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
0%