Zamknij
REKLAMA

Jerzy Dębicki patronem ronda. Jest uchwała radnych

11.42, 29.09.2022 mb Aktualizacja: 12.27, 30.09.2022
REKLAMA

Imię kapitana Jerzego Dębickiego nosić będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Szafera, Wolności i Powstańców Warszawy na osiedlu Smoczka. Radni miejscy przyjęli dzisiaj uchwałę w tej sprawie.

Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej obradowano nad nadaniem imienia kapitana Jerzego Dębickiego rondu na skrzyżowaniu ulic Szafera, Powstańców Warszawy i Szafera. Sama inicjatywa ma związek ze zbliżającą się rocznicą śmierci tego zasłużonego mielczanina.

Kapitan Jerzy Dębicki to żołnierz Armii Krajowej, patriota, społecznik, konstruktor. Zmarł 20 listopada 2020 roku i to właśnie w drugą rocznicę śmierci ma odbyć się uroczystość nadania rondu jego imienia.

Do tego potrzebna była jednak stosowna uchwała rady miejskiej - jej projekt wpłynął w sierpniu, a dzisiaj (29 września) został poddany pod głosowanie rady miejskiej.

Propozycja nadania rondu na ul. Wolności imienia kapitana Jerzego Dębickiego konsultowana była z radami osiedli, które poparły wniosek. Spotkał się on też z przychylnością rady miejskiej. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 16 radnych, 1 był przeciwny.

Kpt. Jerzy Dębicki to żołnierz AK, Szarych Szeregów oraz Tajnych Organizacji Młodzieżowych, Kapitan Wojska Polskiego, harcerz, więziony za działalność w tajnych organizacjach, inżynier, konstruktor, nauczyciel, właściciel księgarni, wybitny mielczanin.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%