Zamknij
REKLAMA

Swastyki i wulgaryzmy na „symbolu miasta” [FOTO]

15.16, 18.08.2022 DW
REKLAMA

Czytelnicy hej.mielec.pl zwracają uwagę na koszmarny wygląd tak zwanej bramy do Parku Leśnego. Na konstrukcji ktoś wyrysował swastyki, nie brakuje też wulgarnych napisów. – Urzędnicy miejscy od tygodni ignorowali ten problem – skarżą się mielczanie.

Tak zwana brama do Parku Leśnego Góra Cyranowska, czyli wielkoformatowa rama ustawiona od strony alei Niepodległości miała być jednym z nowych symboli miasta. Jest powodem do wstydu. W miejscu gdzie spacerują tłumy mielczan, bawią się dzieci, wandale umieszczają wulgarne napisy, wyzwiska, a nawet – co szczególnie bulwersuje – swastyki. 

To nie pierwsza taka sytuacja, jednak czytelnicy hej.mielec.pl sugerują, że miejscy urzędnicy od dawna ignorują ten problem. Jeszcze przed wakacjami stan bramy był fatalny, jednak nikt nie odnowił jej przed letnim czasem spacerów, wypoczynku w plenerze.

Jest jednak szansa, że skandaliczne napisy wkrótce zostaną usunięte. Jak dowiedziała się dzisiaj redakcja hej.mielec.pl, magistrat zlecił już odmalowanie konstrukcji bramy, prace porządkowe i malarskie przewidywane są także na pozostałych obiektach, w głębi Parku Leśnego. 

Internauci informują również, że problem dewastacji dotyczy także innych części miasta, chociażby niedawno odnowionej rzeźby "Radość Życia" znanej też jako "Matka Polka" przy ulicy Szopena. Na nim miał się pojawić wulgarny rysunek. 

[ALERT]1660828571223[/ALERT]

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%