Zamknij
REKLAMA

Radomyśl Wielki wysoko w rankingu samorządów

11:43, 03.12.2021 | UMRW
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Radomyśl Wielki zajęła drugie miejsce na Podkarpaciu w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich w 17. edycji Rankingu Samorządów gazety „Rzeczpospolitej”.

Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia zestawienia są publicznie dostępne bazy danych GUS i Ministerstwa Finansów oraz informacje udzielone przez samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Gmina Radomyśl Wielki uzyskała 64,95 pkt. i znalazła się na 2. miejscu w naszym województwie (lepszy okazał się tylko Mielec) i 48. w kraju w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 878 sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu gazety „Rzeczpospolita”.

Zasady Rankingu Samorządów określa niezależna kapituła. Ocenia ona dokonania władz lokalnych pod względem zrównoważonego rozwoju. To umożliwia odpowiedzialne gospodarowanie istniejącymi zasobami w celu budowania trwałego rozwoju w obszarze ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

(UMRW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PRAWDA !!PRAWDA !!

4 3

Z Mielca ludzie uciekają tam bo ziemia tańsza i spokój jest większy i gmina przyjazna, nie to co się dzieje w Mielcu gdzie każda instytucja chce cię wykorzystać i nałożyć co mandat, opłatę czy alimenty. 11:42, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda !! Prawdziwa Prawda !! Prawdziwa

3 3

O tak bardzo przyjazna Gmina Radomyśl !!! Przygarnia wszystko i wszystkich .... Mielec nie chciał Śmieci to Gmina Radomyśl przygarnia i zaprasza na swoją SSE w Podborzu i będzie ziemia tańsza ! A co do spokoju ? Się okaże ;) Na pewno będzie SMRÓD !!! 10:28, 06.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%