Zamknij
REKLAMA

Mundurowi zapraszają na spotkanie. O czym powiedzą?

08.54, 29.11.2022 ks Aktualizacja: 12.55, 29.11.2022
REKLAMA

Policjanci zapraszają seniorów z gminy Przecław na debatę inauguracyjną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Na drugim biegunie życia”. Spotkanie odbędzie się w budynku Klubu Seniora „Złoty Wiek” w Przecławiu, ul. Rynek 2, we wtorek - 6 grudnia, o godz. 15.

Głównym celem działań policyjnych na rzecz bezpieczeństwa seniorów jest uwrażliwienie na sytuacje, podczas których osoby starsze mogą stać się ofiarą przestępstwa. Dbałość o seniorów, poprzez prowadzone działania profilaktyczne, to od lat priorytet mieleckich policjantów.

Do udziału w debacie zaproszona została Burmistrz Przecławia Renata Siembab, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Michał Nowak oraz Katarzyna Kapinos ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. Spotkanie przeprowadzi Kierownik Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorz Marucha oraz profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Ewelina Ziemba.

W trakcie planowanego spotkania, funkcjonariusze przybliżą tematykę sposobu działania oszustów, między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Zaproszeni goście omówią, jak być „świadomym” konsumentem i w jaki sposób bezpieczne zawierać umowy. Prowadzący porozmawiają także o asertywności w życiu seniora w aspekcie psychologicznym. Podczas debaty poruszone zostaną również zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przemocy wobec seniorów.

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%