Zamknij
REKLAMA

Wakacyjne półkolonie w GOK Grochowe. Uczestniczyło 90 dzieci

11:24, 04.08.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyła się półkolonia organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. Łącznie w obu turnusach uczestniczyło 90 dzieci z terenu tuszowskiej gminy w przedziale wiekowym 6-11 lat.

Półkolonia jak co roku dofinansowana przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliła organizatorom na zaplanowanie dla dzieci wielu ciekawych atrakcji.

Na początek uczestnicy półkolonii, każdego turnusu rozmawiali i zapoznawali się z zasadami bezpiecznej zabawy i „Kodeksem Półkolonisty”. Aby wzajemnie poznać się, przygotowali plakietki z imionami  oraz uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach i grach integracyjnych. Chodzili na spacery, grali w piłkę na boisku trawiastym tuż obok ośrodka. Zwiedzili Muzeum Lizaka w Jaśle.

Z wycieczką pojechali na Poligon Strażacki do Brzeźnicy, gdzie porządnie można było się wyszaleć na torze przeszkód, a przy okazji posłuchać od strażaków jak wygląda ich praca. Nie zabrakło wyjazdów na basen do Połańca a także do kina na wszystkie najciekawsze bajki i filmy animowane.

Odwiedzili włodarza gminy, który ugościł dzieci w swoim biurze, opowiedział jak pracuje Urząd Gminy. Dzieciaki mogły zadać nurtujące ich pytania. Tego dnia odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Wysłuchali ciekawej książki, a następnie na warsztatach tworzyli swoje magiczne zwierzęta, z których ostatecznie powstała "magiczna księga półkolonii".

Odwiedzili także Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, w którym wysłuchali opowieści jak wyglądała tradycyjna lasowiacka wieś. Cała wycieczka zwieńczona była warsztatami, na których młodsze dzieci wykonywały wiatraczki, a starsze uczyły się haftu lasowiackiego. Byli też w zoo "Leśne Zacisze", w którym zobaczyli wiele różnych, egzotycznych zwierząt.

Pijalnia Czekolady w Rzeszowie była najsłodszą atrakcją półkolonii. Po poznaniu historii powstawania czekolady, zrobili własne, które udekorowali według własnych pomysłów.

 

 

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

wycieczka na 5 dniwycieczka na 5 dni

0 0

Dzieci powinny mieć zorganizowany wyjazd nad POLSKIE MORZE by uczyły się by jechać właśnie nad nasze a nie inne a nie szukać tanich zamienników.....

5 dni nad morzem np; na w ŁEBIE czy na HElu mogło by być fajną opcja dla tych dzieciaków 10:01, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaAaa

0 0

Zgadzam się z komentarzem. A nie 200zl za dziecko, za jeden tydzień, za byle atrakcje... Spotkanie z włodarzem też mi atrakcja dla dzieci! Lepiej jeden wyjazd a porządny. Ale tacy organizatorzy. Gmina też pewnie nic nie chciała dzieciom współfinansować więc co się dziwić 15:24, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

atrakcjaatrakcja

0 0

a moze codziennie po 2 osoby z rodziny p wojta... 16:31, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%