Zamknij
REKLAMA

Festiwal Filmowy w Gdyni: "Anioł Wolności" dla mielczan

12:42, 03.10.2017 |
Skomentuj
REKLAMA

Film „Ojciec i syn” zajął I miejsce w projekcie „Młodzi dla Historii”, realizowanym podczas IX Festiwalu Filmowego „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” w Gdyni. Scenariuszem i reżyserią zajęły się uczennice I LO w Mielcu: Aleksandra Kościelna i Wioletta Kilian, całość projektu wsparł Romuald Rzeszutek.

Dokument na temat bitwy partyzanckiej w Ostrowach Tuszowskich z 1946 r. walczył o prestiżową nagrodę „Anioła Wolności” z 12 innymi produkcjami, poruszającymi tematykę historii najnowszej.

 Jak podkreśliło jury konkursowe, film uczennic I LO został nagrodzony „za jasny i klarowny sposób opowiadania o wartościach przekazywanych przez pokolenia, a także za dynamikę i stylistyczne zróżnicowanie”.

Realizacja całego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania Romualda Rzeszutka, wiceprezesa Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć” w Mielcu, który od lat współpracuje z mieleckim liceum im. Stanisława Konarskiego.

- Pan Romuald zachęcał nas do pracy i poszukiwał funduszy na realizację naszych pomysłów. To on od początku wierzył, że uda się nakręcić film, w którym historia i współczesność połączą się w pokoleniowym przekazie – zaznacza współautorka scenariusza Wioletta Kilian.

- Nagroda „Anioł Wolności” jest dla nas ogromną motywacją do dalszych działań twórczych. Cieszymy się, że jury konkursowe tak przychylnie oceniło nasz debiut, tym bardziej że nigdy wcześniej nie zajmowałyśmy się tworzeniem filmów – dodaje reżyserka „Ojca i syna” Aleksandra Kościelna.

k

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%