Zamknij
REKLAMA

„Kraju mój… kraju barwny” – koncert w Chorzelowie [FOTO]

10:33, 12.05.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

W sobotni wieczór w Sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury Gminy Mielec w Chorzelowie w obecności sympatyków, rodziców i znajomych artystów, a także Wójta Gminy Mielec, Józefa Piątka, odbył się Koncert Wiosenno-Patriotyczny pt. „Kraju mój… kraju barwny”.

Koncert składał się z dwóch części. Cześć pierwsza to wycieczka folklorystyczna po kilku regionach Polski. Każdy region odwiedzaliśmy słuchając muzyki ludowej i patrząc na charakterystyczne tańce danego regionu, poprzedzone opowieścią o tradycjach i obrzędach. Przełom kwietnia i maja, to czas, w którym wieś Polska rozpoczyna życie gospodarskie i towarzyskie. W niemal wszystkich regionach Polski patronami rozpoczęcia wszelkich czynności gospodarskich są święci: Wojciech, Jerzy i Marek. W te dni m.in. rozpoczynają się prace polowe, następują pierwsze wypędy bydła na pastwiska i redyk owiec na hale. To również czas wspólnych biesiadowań i majówek.

[FOTORELACJA]9274[/FOTORELACJA]

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą Ludową, w barwny i dynamiczny sposób, pokazali radość jaką niesie spędzanie wspólnego czasu na potańcówkach, organizowanych po ciężkich pracach gospodarskich. Cześć druga to oddanie czci trzem bardzo ważnym dniom w historii Polski, 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Fladze Rzeczpospolitej Polski oraz Świętu Pracy. Grupa Wokalna działająca przy chorzelowskim Ośrodku Kultury z akompaniamentem Michała Witka zaśpiewała wzruszające piosenki o Naszej Ojczyźnie.

Nie zabrakło pełnej melancholii poezji. Koncert przygotowała Bożena Telega-Kuźnik, przy współpracy z Anną Surowiec, autorką scenografii, Mariuszem Matuszkiewiczem – akustykiem, Andrzejem Kościelnym – akustykiem i operatorem oświetlenie. Program został również udokumentowany fotograficznie przez Przemysława Sołtysa oraz nagrany przez Karolinę Kędzior. Nad całością wydarzenia czuwał dyrektor SOKiS Damian Małek.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%