Zamknij
REKLAMA

Koncert kolęd w Parafii na Smoczce. Chóry i młody organista [ZDJĘCIA]

21:43, 09.01.2022 | ks
Skomentuj Koncert kolęd i pastorałek w kościele na Smoczce.
REKLAMA

Koncertem kolęd i pastorałek uświetniono Święto Chrztu Pańskiego w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej na osiedlu Smoczka. To oficjalny koniec okresu Bożego Narodzenia. 

W niedzielne popołudnie w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbył się koncert kolęd i pastorałek „Dalej chłopy, do tej Szopy…”. Swoje umiejętności zaprezentował młody, utalentowany organista Dominik Kapinos, laureat wielu konkursów organowych, a także Chór Parafialny „Gaudete” oraz Chór II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. 

[FOTORELACJA]9053[/FOTORELACJA]

- Tak naprawdę przychodzimy tutaj, jakbyśmy chcieli zatrzymać w sercu tę radość, otuchę, którą daje Betlejem. Jakbyśmy chcieli zatrzymać mysi o Bogu, który stał się Manuelem - Bogiem - mówił jeszcze przed rozpoczęciem koncertu ks. Janusz Adamczyk, proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej.

- Sądzę, że nie tylko my Polacy uważamy, że jeśli chodzi o kolędy to właśnie te polskie są najpiękniejsze pod względem melodii. W porównaniu z innymi narodami mamy przecież ich najwiecej. Polskie kolędy to nieprzebrany skarbiec wartości, uczuć religijnych, narodowych, artystycznych - powiedział.

- Dzisiejszy koncert wpisuje się w tę polską tradycję. Wdzięczną kolędą chcemy upamiętnić Boże Narodzenie, jeszcze raz uczcić to Boże Dziecię, które kiedyś stało się człowiekiem, żeby być tak bardzo blisko naszego życia - dodawał duchowny.

hej.mielec.pl

Tylko u nas!

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

na zdjęciachna zdjęciach

3 5

są bez maseczek lub też z maseczkami pod nosem.....a omikron tuż tuż. Nikt nie przeszedł się po kościele i nie upomniał - ani kościelny ani ksiądz...a była tylko niewielka ilość osób. Ej !!! nie ładnie 👎👎😡😡 19:34, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%