Zamknij
REKLAMA

Zmarł Jacek Polak - wybitny gitarzysta i wokalista zespołu Mr. Pollack

19:01, 09.11.2020 | H.M
REKLAMA

Tragiczna wiadomość zaskoczyła dzisiaj mieszkańców Mielca i ludzi świata kultury. Zmarł Jacek Polak, gitarzysta i wokalista zespołu Mr. Pollack.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół, że dziś o 13:40 Jacek, mój kochany brat, odszedł z naszego świata - przekazał w mediach społecznościowych Grzegorz Polak.

Jacek i Grzegorz to znani muzycy rockowi. Wspólnie tworzyli formację Mr. Pollack. 

- Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczną materie. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR. Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem - tak o Jacku Polaku mówił Grzegorz Skawiński z Kombii.

Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej.

Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". 

W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą. Jacek i Grzegorz intensywnie koncertowali na wielu scenach w kraju, zanotowali także tourne w Chinach. Ich muzyczną działalność ograniczyła pandemia koronawirusa. 

Jacek Polak urodził się 23 marca 1967 roku, zmarł 9 listopada w szpitalu w Mielcu. 

(H.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%