Trzecie miejsce Laury Płotnikiewicz na Mistrzostwach Polski

12:15, 29.11.2022 mb Aktualizacja: 12:17, 29.11.2022
Skomentuj

Laura Płotnikiewicz z SAIHA Mielec, zdobyła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Turniej  odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Połczynie-Zdroju. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z  25 klubów z: Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży,  Chwaszczyna, Darłowa, Gdańska, Głuszycy, Golubia-Dobrzynia, Jaworzna, Jeleniej Góry, Kościerzyny, Lubszy, Mielca, Mielca KSW, Międzyzdrojów, Mysłowic, Opola, Serocka, Solca Kujawskiego, Świecia, Świnoujścia, Torunia, Warszawy AZS, Wąbrzeźna, Klubu Walki Washi (Czaplinek,  Kalisz Pomorski, Łobez,  Połczyn-Zdrój, Złocieniec).

Mistrzostwa odbyły się w konkurencji kumite: juniorów i seniorów knock-down kyokushin karate.  Zawody rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe na 3 matach turniejowych. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 6 dan.

Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA reprezentowała Laura Płotnikiewicz. Laura w konkurencji U16 plus  65 kg stoczyła dwie walki, drugą walkę wygrała przed czasem - po 30 sekundach i tym samym zdobyła trzecie miejsce.