Zamknij
REKLAMA

XX Rajd Mielecki już 4 września. Gdzie pojadą?

12.11, 09.08.2022 ks
Fot. Marta Badowska / hej.mielec.pl
REKLAMA

W tym roku Automobilklub Mielecki przygotowuje jubileuszowy XX Rajd Mielecki. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 4 września. Gdzie zlokalizowane będą próby sprawnościowe?

Tegoroczny XX Rajd Mielecki to jubileusz podsumowujący piękną, lokalną historię motosportu. Na przestrzeni lat zawody przyciągały nie tylko mieleckich kierowców, ale także przyjezdnych - z wielu miast południowo-wschodniej Polski.

Ale Rajd Mielecki to także gratka dla fanów sportów motorowych i motoryzacji w ogóle. Mielczanie mogli oglądać przejazdy zarówno samochodów klasycznych, wciąż rywalizujących w KJS, ale i bardziej współczesnych, sportowych maszyn.

Na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat odcinki prób sprawnościowych zmieniały swoją lokalizację. Mielczanie pamiętają próby sprawnościowe na boiskach asfaltowych MOSiR przy stadionie, na słynnym „trójkącie” na terenie SSE, ale i w ścisłym centrum na al. Niepodległości czy Kwiatkowskiego.

Z biegiem lat organizatorzy z Automobilklubu Mieleckiego szukali nowych, atrakcyjnych lokalizacji. Wśród nich znajdowały się także parkingi przy dworcu autobusowym czy na terenie firmy Bibmot. Poźniej rywalizowano także na terenach nowej strefy przy ul. Inwestorów czy na drodze sąsiadującej ze Stawami Cyranowskimi.

W ostatnich latach Rajd Mielecki - z różnych względów - przenosił się także poza obręb miasta - organizowany był chociażby w gminach Tuszów Narodowy i Czermin. Ale od 2019 roku, czyli właśnie ostatnich zmagań w ramach Rajdu Mieleckiego, impreza ta została wstrzymana ze względu na pandemię. Automobilklub Mielecki organizował Super Sprinty, ale były to wydarzenia o nieco mniejszym zasięgu.

Teraz Rajd Mielecki powraca - już 4 września odbędzie się jego jubileuszowa XX edycja.

Trasa rajdu składać się będzie z trzech odcinków specjalnych zlokalizowanych na terenie Mielca i gminy Czermin. Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 11:00. Zawodnicy będą musieli pokonać trzykrotnie 3 odcinki specjalne:

OS 1/4/7 - MARR - Parking przy „kolorowym” inkubatorze - godz. 11:08, 12:31, 13:54
OS 2/5/8 - Brnik - Gmina Czermin - godz. 11:35, 12:58, 14:21
OS 3/6/9 - Wrzoski - Gmina Czermin - godz. 11:48, 13:11, 14:34.

Meta pierwszego zawodnika o godzinie 14:54.

Więcej informacji oraz zapisy - wkrótce na stronie automobilklub.mielec.pl

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%