Medale Mistrzostw Polski w chodzie dla Stali Mielec!

21:24, 11.02.2022 . Aktualizacja: 21:26, 11.02.2022
Skomentuj Fot. LKS Stal Mielec Fot. LKS Stal Mielec

W nowej hali lekkoatletycznej w Rzeszowie rozgrywane są Mistrzostwa Polski LA U18 i U20, przy okazji odbył się seniorski czempionat w chodzie sportowym. Zawodnicy Stali Mielec wrócili z imprezy z medalami!

Halową Mistrzynią Polski w chodzie sportowym seniorek na 3000 metrów została Katarzyna Zdziebło z LKS Stal Mielec. Metę pokonała w czasie 12:35.45. Anna Zdziebło ze Stali okazała się najlepszą chodziarką w kategorii wiekowej U23, osiągnęła czas 14:04.16.

W kategorii wiekowej U20 piąte miejsce w chodzie na 3000 metrów zajęła mielczanka Julita Małaszewicz, jej czas to 15:09.01.

Mężczyźni tradycyjnie rywalizowali w chodzie na 5000 metrów. Wicemistrzem Polski został Rafał Augustyn ze Stali Mielec, metę pokonał z czasem 20:33.48. Na trzecim miejscu uplasował się pochodzący z powiatu mieleckiego Rafał Sikora, który reprezentuje obecnie AZS AWF Kraków.

Kamil Piecuch ze Stali został Mistrzem Polski w chodzie w kategorii U20 (22:18.76), na czwartej pozycji metę pokonał kolejny Stalowiec Christian Ielo (23:30.81), szósty był Hubert Wójcik (24:16.89).

Swojego startu w kategorii U18 nie ukończył Patryk Sejler.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce w Rzeszowie kontynuowane będą w sobotę i niedzielę. Na starcie stanie jeszcze dwanaście zawodniczek i zawodników LKS Stal Mielec.