Duży sukces LKS Stal Mielec w Halowych Mistrzostwach Polski [FOTO]

22:04, 14.02.2021 P.C Aktualizacja: 08:58, 17.02.2021
Skomentuj Miłosz Zieliński - ddtorun.pl Miłosz Zieliński - ddtorun.pl

Wysoka piąta lokata w klasyfikacji medalowej mistrzostw i siedem miejsc na podium - to dorobek zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce.

Impreza odbyła się w ten weekend w Toruniu, a mielecki klub reprezentowało tam trzynastu lekkoatletów. Spisali się kapitalnie.

Pierwszy wysyp medali dla Mielca to zasługa zawodników chodu sportowego, którzy rywalizowali w piątek. Jak informowaliśmy w hej.mielec.pl, Julita Małaszewicz została brązową medalistką Mistrzostw Polski U18, a złoto na dystansie 5000 metrów w kategorii U18 wywalczył Christian Ielo.

Dwa medale pojadą do Mielca po rywalizacji U20 na 5000 metrów! Mistrzem Polski został Kamil Piecuch, na trzecim miejscu metę pokonał Hubert Wójcik. [ZT]61107[/ZT]

W sobotę brązowym medalistą w kategorii U18 w skoku w dal został Daniel Kamiński! Podopieczny Tomasza Torby wywalczył medal skokiem na odległość 6.67.

Jakub Róg wywalczył natomiast srebro w trójskoku, także w kategorii U18. Jego wynik to 13.77.

Wicemistrzostwo Polski U18 w biegu na 200 metrów zdobyła Martyna Gaweł. Metę pokonała z nowym rekordem życiowym 25.15.

Ostateczny bilans medalowy mielczan to siedem krążków i piąta lokata w klasyfikacji medalowej całych mistrzostw. Do Mielca pojechała równa połowa z 14. medali zdobytych przez zawodników wszystkich podkarpackich klubów.

[FOTORELACJA]8461[/FOTORELACJA]

Wyniki zawodników LKS Stal Mielec:

Kamil Piecuch - 1. miejsce U20, w chodzie sportowym na 5000m, z rekordem życiowym 21:22.90

Christian Ielo - 1. miejsce U18, w chodzie sportowym na 5000m, z rekordem życiowym 24:18.78

Martyna Gaweł - 2. miejsce U18, w biegu na 200m z nowym rekordem życiowym 25.15

Hubert Wójcik - 3. miejsce U20, w chodzie sportowym na 5000m, z rekordem życiowym 24:45.40

Julita Małaszewicz - 3. miejsce U18, w chodzie sportowym na 3000m, z rekordem życiowym 14:44.19

Jakub Róg - 2. miejsce U18, w trójskoku z wynikiem 13.77

Daniel Kamiński - 3. miejsce U18, w skoku w dal, z odległością 6.67

Tymon Szyler - 8. miejsce U18, w biegu na 60m ppł., w finale uzyskał czas 8.52, w eliminacjach rekord życiowy 8.37