Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce: medale dla Mielca!

23:40, 12.02.2021 P.C Aktualizacja: 22:14, 14.02.2021

Toruń gości w ten weekend najlepszych młodych lekkoatletów z kraju. W Halowych Mistrzostwach Polski z sukcesami startują zawodnicy LKS Stal Mielec.

W toruńskim czempionacie wystartuje w sumie trzynastu lekkoatletów ze Stali. W piątek rywalizowali chodziarze, ich starty były bardzo udane.

Julita Małaszewicz została brązową medalistką Mistrzostw Polski U18 na 3000 metrów, metę pokonała z czasem 14:44.19. Jest to najlepszy wynik w dotychczasowych startach podopiecznej Marzeny Kulig. Złoto wywalczyła Magdalena Żelazna z AZS Gorzów.

Złoto na dystansie 5000 metrów w kategorii U18 wywalczył Christian Ielo. Osiągnął czas 24:18.78, który jest jego najlepszym wynikiem życiowym.

Dwa medale pojadą do Mielca po rywalizacji U20 na 5000 metrów! Mistrzem Polski został Kamil Piecuch, sukces ten osiągnął czasem 21:22.90. Na trzecim miejscu metę pokonał Hubert Wójcik, a jego czas to 24:45.40. Dla obu zawodników to rekordy życiowe.