W Mielcu odbył się finał Grand Prix w biegach przełajowych

11:12, 03.04.2019 M.B Aktualizacja: 11:13, 03.04.2019

W ostatnią sobotę na terenach zielonych MOSiR Mielec odbył się finał Grand Prix w biegach przełajowych woj. podkarpackiego.

Na ciekawych i świetnie przygotowanych trasach rywalizowała młodzież naszego województwa w dziesięciu kategoriach wiekowych. W trzecich finałowych zawodach najlepiej z mieleckich zawodników poradzili sobie: Adrianna Jabłońska - 2 km kategoria U20 i Kacper Jaworski - 3 km U18 którzy zwyciężyli w swoich biegach. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Dulik - 3 km U20.

W łącznej klasyfikacji Grand Prix po trzech biegach na podium stanęli: Jaworski Kacper i Paweł Dulik - II miejsce, Adrianna Jabłońska na trzecim stopniu podium (start tylko w dwóch biegach).

Na wyróżnienie  zasługuje także Aleksandra Świętek, która uplasowała się na szóstej pozycji w silnie obsadzonej kategorii U16, Rafał Kilian i Amelia Grabińska - IV miejsce w kategorii U12, oraz Olga Wal - V miejsce w kategorii U14.

Organizatorami imprezy byli: Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec i Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Zawody dofinansowano między innymi ze środków Województwa Podkarpackiego.