Zamknij
REKLAMA

PGNiG partnerem Rafała Augustyna! Pomógł Tomasz Poręba!

23:15, 06.01.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec), który nieprzerwanie od 2001 roku reprezentuje Polskę na imprezach międzynarodowych w chodzie sportowym, rozpoczął przygotowania do sezonu startowego w 2019 roku.

Po udanym sezonie startowym 2018 (brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata w Taicang oraz 6. miejsce na ME w Berlinie) ma zagwarantowany udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Doha na 50 km, które ze względu na panujące warunki pogodowe zostaną rozegrane wyjątkowo  późno w jesieni (27 września - 6 października 2019). Start chodu i maratonu w Katarze przewidziany jest w godzinach nocnych, kiedy temperatura spadnie do 35 stopni (w ciągu dnia w tym okresie średnio odnotowuje się 45-50 stopni).

Jak podaje zawodnik z nowym rokiem pojawiło się u niego nowe wsparcie sponsorskie. - Bardzo miła informacja z Nowym Rokiem 2019 jest taka, iż PGNiG podjęło współpracę z moją osobą i będziemy wspólnie walczyć o spełnienie moich marzeń sportowych. PGNiG wespół z innymi dotychczasowymi moimi partnerami będzie wspierać mnie w tegorocznych przygotowaniach i startach, co zapewni mi dodatkowe bezpieczeństwo i komfort w treningu sportowym. Bardzo dziękuję przedstawicielom PGNiG SA za zaufanie i wolę współpracy. Firma nie tylko dba o bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale również polski sport, czego doskonałym przykładem jest piłka ręczna, a dziś moja osoba. Pozyskanie sponsora było możliwe dzięki wsparciu europosła Tomasza Poręby - komunikuje Rafał Augustyn.

Jest to zatem kolejna odsłona wsparcia dla mieleckiego sportu przez europosła Tomasza Porębę, który był mocno zaangażowany w pozyskanie sponsora tytularnego dla piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec. Tym razem doceniony został najlepszy mielecki zawodnik reprezentujący sporty indywidualne Rafał Augustyn, który w ubiegłym roku został medalistą Mistrzostw Świata w chodzie sportowym.

Aktualnie Rafał Augustyn przebywa w portugalskiej Albufeirze, gdzie wspólnie z koleżanką klubową Katarzyną Zdziebło (ubiegłoroczną reprezentantką Polski na DMŚ w Taicang i ME w Berlinie) przygotowuje się w komfortowych warunkach do sezonu.

Sympatycy mieleckiej lekkoatletyki liczą, że na tegorocznym światowym czempionacie w Doha (27.09 - 6.10.2019) LKS Stal Mielec będzie miał dodatkowych reprezentantów. Z wielkimi aspiracjami na udział w tej imprezie na dystansie 20 km spogląda właśnie zawodniczka młodszego pokolenia - Katarzyna Zdziebło.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

MielczaninMielczanin

4 1

Życzymy dalszych sukcesów dla krajana w tej tak ciężkiej dyscyplinie sportowej!!! 18:21, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piszę jak jest.Piszę jak jest.

3 1

Od kilku lat to lekkoatletyka przetwarza nam wiele radości. Niestety nie przykłada się to na subwencje dla Królowej z budżetu państwa. Wszystko na czym się opiera ta dyscyplina to możliwości samorządów. I tyle. Tylko Mielec jako pierwszy na Podkarpaciu za świętej pam. Prezydenta Kozdeby potraktował sporty indywidualne jak LA i szermierka w miarę sprawiedliwie (tak jak zespołowe) bo wybitni zawodnicy i medaliści dostali stypendia. To zaczyna przynosić efekty. Natomiast kluby mają na czynsz i ciepły prysznic a reszta koszty wyjazdów organizacja mitingów, to żebranie u sponsorów albo u samorządów w formie pojedynczych miejskich grantów. Dlatego cieszy wsparcie przynajmniej jednego wybitnego zawodnika który po Robercie Korzeniowskim uzyskał najlepszy wynik z Polskich zawodników- 7 miejsce indywidualne na mistrzostwach Świata.
Z tego co wiem to w większości klubów sportów indywidualnych prowadzone jest przez zarządy, działających na zasadach wolontariatu.(czyli społecznie) Nie ma jakiegoś rozwiązania centralnego ,bo kiedyś społecznicy wymrą- ?wraz z sportami indywidualnym .
21:32, 08.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LuliLuli

0 1

PZLA jest najlepiej finansowanym sportem przez rząd związkiem sportowym. Nie wiem o czym ty w ogóle wiec piszesz... 15:59, 09.01.2019


BelferBelfer

3 0

To już jak tak ładnie idzie załatwianie sponsorów Panu Porębie to i moze wreszcie coś załatwi tez dla piłki ręcznej. 22:40, 08.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pod warunkiempod warunkiem

2 0

,ze mu szumidło nie nawali! 23:20, 08.01.2019


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone