PZLA Mistrzostwa Polski U16 z udziałem mieleckich lekkoatletów

12:20, 29.09.2022 mb Aktualizacja: 12:20, 29.09.2022
Skomentuj

W sobotę i niedzielę na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie ponad 1000 młodych sportowców w wieku 14 i 15 lat rywalizowało o medale Mistrzostw Polski U16 w lekkiej atletyce. Do zawodów kwalifikacje uzyskało sześciu zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

W pierwszym dniu mistrzostw bardzo dobrze zaprezentowała się podopieczna Ryszarda Jakubowskiego Adrianna Guła. W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski zajęła ósmą lokatę w ścisłym finale posyłając młot 3 kg na odległość 39.52m.

W biegu na 600m rozgrywanym w seriach na czas Sebastian Hajduk uplasował się na 34 miejscu z wynikiem 1:36.46.

W niedzielny poranek wystartowały trzy chodziarki, podopieczne Marzeny Kulig. Najlepiej dystans 3000 m „przemaszerowała” Amelia Lasek uzyskując szóste miejsce z czasem 16:56.54. Na ósmym miejscu zameldowała się Julia Krawiec - 17:14.92, a na miejscu dziesiątym Wiktoria Gryndzia - 17:31.34.

W konkursie młociarzy bezkonkurencyjny okazał się lider tabel, podopieczny Ryszarda Jakubowskiego - Karol Franczyk. We wszystkich mierzonych rzutach przekroczył 50 metrów, a złoty medal przypieczętował wynikiem 52.34.

W klasyfikacji medalowej klubów LKS Stal Mielec zajął 15 miejsce. W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło miejsce dziewiąte z 5 medalami (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy).

Wszyscy mieleccy lekkoatleci, oprócz Karola Franczyka, będą mogli poprawiać swoje lokaty na Mistrzostwach Polski w przyszłym roku, gdyż były to ich pierwsze mistrzowskie zawody w kategorii U16.