Udane Mistrzostwa Polski dla LKS Stal Mielec. Trzy medale!

13:20, 16.02.2022 PC Aktualizacja: 13:20, 16.02.2022
Skomentuj Fot. LKS Stal Mielec Fot. LKS Stal Mielec

Młodzi mieleccy lekkoatleci miniony weekend zaliczą do bardzo udanych. Świetnie zaprezentowali się w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20.

Impreza odbyła się w nowym obiekcie w Rzeszowie, a na starcie pojawiło się kilkunastu zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec. Przywieźli do Mielca trzy medale, co oznacza szóste miejsce LKS Stal w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Pierwsi na starcie pojawili się chodziarze. Kamil Piecuch został Mistrzem Polski w chodzie w kategorii U20 (22:18.76), na 4. pozycji metę pokonał kolejny Stalowiec Christian Ielo (23:30.81), 6. był Hubert Wójcik (24:16.89). Swojego startu w kategorii U18 nie ukończył Patryk Sejler. W kategorii wiekowej U20 5. miejsce w chodzie na 3000 metrów zajęła Julita Małaszewicz, jej czas to 15:09.01.

Złoty medal w kategorii U18 w skoku w dal wywalczył Daniel Kamiński, uzyskał odległość 6,95m.

Srebro wywalczył Jakub Róg w trójskoku, w kategorii U20. Jego rezultat 14,43 m to rekord życiowy. W tej samej konkurencji Mateusz Wąż uzyskał wynik 11,13m co dało mu 15. lokatę U20. Jakub Róg startował także w skoku w dal i uplasował się na 8. pozycji. Odległość 6,60m jest jednak jego najlepszym rezultatem życiowym.

Na 9. pozycji w biegu na 200 m, w kategorii U20, uplasowała się Martyna Gaweł. Jej czas to 25.54. W rywalizacji na 60 m dostała się do finału B, ale startu nie ukończyła.

W trójskoku, w kategorii U18 sprawdzał się Igor Sztuka. Jego dystans to 11.34m, co oznacza 10. miejsce.

W biegu przez płotki na 60 metrów startowała Wiktoria Piechota. W kategorii U18 osiągnęła 16. lokatę, z czasem 9.88.

Na 5. miejscu w kategorii U18 ukończył bieg na 200 metrów Michał Augustyn. Zanotował swój rekord życiowy: 22.85.

Oliwia Molek rywalizował w skoku wzwyż. Zanotowała wynik 1,65 metra, czyli swój rekord życiowy. W kategorii U20 oznacza to 8. miejsce w kraju.

Julia Stobierska wywalczyła 1️1. miejsce w trójskoku, w kategorii U20, a jej wynik to 11,30m.

W biegu płotkarskim na 60 metrów U20 Tymon Szyler awansował ze swoim rekordem życiowym 8.58 wywalczył miejsce 16.