Koniec przygody ITA Tools Stali w Pucharze Polski

19:34, 17.02.2024 hm Aktualizacja: 11:08, 18.02.2024

ITA Tools Stal przegrała mecz 1/4 Finału Tauron Pucharu Polski Kobiet. Mielczanki uległy UNI Opole.

Siatkówka, Tauron Puchar Polski
UNI Opole - ITA Tools Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)

UNI Opole: Olaya 25, Pamuła 8, Zaroślińska-Król 16, Połeć 12, Kecher 6, Bińczycka 2, Adamek oraz McCall 2, Janicka, Sieradzka 3

ITA Tools Stal Mielec: Bryda 12, Bałucka 4, Mucha 22, Gierszewska 21, Kubacka 10, Kucharska 4 - Łyduch, Pancewicz oraz Duduła

Mieleckie siatkarki na ćwierćfinale zakończyły swój udział w Tauron Pucharze Polski. UNI Opole już od początku sobotniego spotkania pokazało, wolę walki. Gospodynie pierwszego seta rozpoczęły od prowadzenia 5:1. Po dobrej grze Emilii Muchy, Stal zdołała dogonić rywalki na 6:6. Dalsza faza partii to praktycznie gra punkt za punkt. Opolanki zdołały odskoczyć w końcówce seta na 19:15. Przewagi już nie oddały zwyciężając do 17.

Lepiej w wykonaniu mielczanek wyglądał drugi set. Tu Stal miała prowadzenie 8:5. Pewna w swych atakach była Weronika Gierszewska, punkty dorzucały też Katarzyna Bryda i Emilia Mucha. Mielczanki utrzymywały czteropunktową przewagę do wyniku 15:11. Wtedy do pracy wzięły się gospodynie. Swoje rywali dogniły na 18:18. Gra punkt za punkt finalnie w końcówce drugiego seta finalnie skończyła się wygraną opolanek 25:23.

Trzecia partia w swej początkowej fazie to wyrównana gra oby zespołów. Przy 9:9 skuteczniejsze jednak były mielczanki. Zdołały one wypracować dwupunktowe prowadzenie. Skuteczny był atak i blok, wyróżniała się Weronika Gierszewska. ITA Tools Stal zdołała odskoczyć rywalkom na 19:12 i tej przewagi już nie oddała, zwyciężając trzecią partię do 20.

Optymistycznie zaczął się dla mielczanek czwarty set. Stal miała prowadzenie, ale gospodynie nie pozwoliły na zbudowanie przewagi remisując 5:5. Błędy własne i skuteczna gra rywalek sprawiły, że UNI Opole wyszło na prowadzenie 12:8. Mielczanki zdołały jeszcze dogonić wynik przy stanie 15:15, ale opolanki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Czwartą partię wygrały do 21 i tym samym awansowały do półfinału Tauron Pucharu Polski.