Pierwsza porażka ITA Tools Stali w sezonie

20:07, 21.01.2023 . Aktualizacja: 11:07, 23.01.2023

Siatkarki ITA Tools Stali przegrały wyjazdowy mecz z LoS Nowym Dworem Mazowieckim. To pierwsza ligowa porażka mielczanek w tym sezonie.

Siatkówka, 1 liga
LoS Nowy Dwór Mazowiecki - ITA Tools Stal Mielec 3:2 (25:22, 25:19, 17:25, 12:25, 15:8)

ITA Tools Stal Mielec: Staniszewska, Kucharska, Gierszewska, Kubacka, Mucha - Łyduch, Pancewicz; Bryda, Budnik, Kulig, Hochołowska, Musiał

Początek meczu nie zapowiadał tak dużych problemów mielczanek w grze. Do wyniku 11:11 toczyły wyrównaną walkę z Nowym Dworem Mazowieckim, ale w tym momencie rywalki zaczęły im „odjeżdżać”. Przy prowadzeniu gospodyń 15:12 o czas prosił trener Wiesław Popik, ale poprawy gry Stali to nie przyniosło. Co prawda ITA Tools Stal zdołała wyrównać na 18:18, ale Nowy Dwór grał pewnie i nie pozwolił zabrać sobie zwycięstwa w pierwszej partii.

Drugi set miał podobny przebieg. Wyrównana walka skończyła się przy wyniku 9:9, a gospodynie zanotowały serię udanych zagrań. Trener Popik o czas poprosił przy rezultacie 12:9. Mielczanki gubiły się w przyjęciu i nie kończyły ataków. Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko wypracowały sobie sześciopunktową przewagę i nie oddały jej do końca tej partii.

Mielczanki na trzeciego seta weszły mocno zmotywowane. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku 8:8, potem to Stal zaczęła przeważać. Przy rezultacie 7:10 reagował trener gospodyń. Mielczanki nadal utrzymywały dwu-, trzypunktową przewagę nad rywalkami. Skuteczna była Zuzanna Kulig, która skutecznie atakowała, popisała się też asem serwisowym, w końcówce seta dobrze spisywał się też blok. Wygraną przypieczętował atak Emilii Muchy.

Czwarty set to doskonała gra ITA Tools Stali. Groźne ataki przeprowadzała Mucha, mocną zagrywką rywalki zaskoczyła Gierszewska. Przy 4:7 o czas prosił trener Nowego Dworu Mazowieckiego. Mielczanki jednak się nie zatrzymywały i szybko wypracowały pięć punktów przewagi. Bartosz Kujawski próbował rotować składem, ale dalej jego zawodniczkom brakowało skuteczności. ITA Tools Stal czwartego seta wygrała wysoko 25:12.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 3:0. Przy wyniku 5:1 o czas prosił Wiesław Popik. Po nim aut po ataku Muchy pokazali sędziowie, rywalki wykorzystały też przechodzącą piłkę i było 7:1. Znów reagował trener mielczanek. Do zmiany stron Stal zdołała jednak zdobyć tylko dwa punkty. Gospodynie szybko zdobytej przewagi nie dały sobie odebrać i wygrały piątego seta do 8.

ITA Tools Stal Mielec wraca więc z Nowego Dworu Mazowieckiego z jednym punktem i pierwszą ligową porażką. Drugą w 2023 roku jeśli policzyć pucharowy mecz z Developresem Rzeszów.

W najbliższym tygodniu ITA Tools Stal Mielec zagra dwa spotkania. W piątek wyjazdowy mecz w Szczyrku, a w sobotę we własnej hali podejmie Częstochowiankę. Początek tej rywalizacji o godzinie 17:00.