Dwa dni, dwa mecze, sześć setów, sześć punktów

19:25, 10.12.2022 Aktualizacja: 23:37, 10.12.2022

Okazała wyprawa siatkarek ITA TOOLS Stal Mielec na Mazowsze. Zaplanowały tam w ten weekend dwa mecze i pewnie oba wygrały.

0:3 (17:25, 20:25, 21:25)

Działacze mieleckiego klubu postanowili nieco oszczędzić sobie zimowych podróży po Polsce i porozumieli się z klubami z Legionowa i Węgrowa, by w tych miastach zagrać w ten sam weekend.

Liderki z Mielca swoją wyprawę na Mazowsze rozpoczęły od piątkowej wizyty w Legionowie, u ostatniej w tabeli Legionovii. Tu miały zjawić się w styczniu, ale też tu każdy wynik inny niż 3:0 dla Stali byłby zaskoczeniem. Niespodzianki nie ma. Nieco emocji było tylko w drugim secie, gdy młoda drużyna gospodyń pokonała barierę 20-tu punktów. Sam mecz nie miał większej historii i zespół Wiesława Popika mógł ekspresowo pakować się w dalszą podróż  - na wschód Mazowsza, do Węgrowa.

Wydawało się, że Nike może sprawić Stali większe kłopoty, ale także nie zdołało ugrać nawet jednego seta. Wyrównana gra w pierwszej partii skończyła się przy wyniku 6:6, później Stal odrzuciła rywalki od siatki mocniejszą zagrywką, skutecznie kontrowała spotkanie i dominowała wyraźnie.

Druga partia była bardzo podobna, tu z remisu 5:5 bardzo szybko zrobiło się 19:10. Nike nie miało argumentów, by nawet spróbować wyrządzić krzywdę Stali. Identycznie było też w trzeciej odsłonie spotkania, chociaż tu Stal grała już wyraźniej wyluzowana.

Statuetkę MVP za mecz w Węgrowie zgarnęła Sylwia Kucharska, a jej zespół z sześcioma punktami wraca z Mazowsza do Mielca bardzo szczęśliwy.

Za tydzień w Mielcu Stal podejmie kolejny zespół z dolnej połowy tabeli – Sokół Mogilno. ITA TOOLS Stal Mielec jest nadal niepokonaną drużyną w tym sezonie – nie przegrała żadnego z jedenastu meczów w 1 lidze. Naturalnie mielczanki są liderkami w 1 lidze.