Przełamanie ekipy Glińskiego w arcyważnym meczu

17:35, 30.10.2021 . Aktualizacja: 20:25, 31.10.2021

Wreszcie! Handball Stal Mielec pokonała Chrobrego Głogów w meczu istotnym dla układu dolnej części tabeli PGNiG Superligi.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga mężczyzn
HANDBALL STAL MIELEC – CHROBRY GŁOGÓW
30:27 (15:11)

[FOTORELACJA]8943[/FOTORELACJA]

STAL: Dekarz, Procho – Monczka, 2, Sobut 5 (5), Ruhnke, Nowak, Pribanić 4, Valyntsau 2, Smolikau 4, Petrovic 2, Wojdak 3, Ivanovic 7, Krupa 1.
Karne: 5/7
Kary: 16 min (Monczka i Petrovic po 4 min oraz Nowak, Procho, Pribanić, Smolikau, Ivanovic po 2 min)
Czerwona kartka: Petrović w 37 min

CHROBRY: Stachera, Dereviankin – Grabowski 1, Zdobylak 4 (1), Warmijak, Przysiek 5 (3), Kosznik 2, Orpik 1, Jamioł, Krzysztofik 2, Matuszak 6, Styrcz 1, Włoskiewicz 4, Paterek 1, Skiba
Karne: 4/5
Kary: 16 min  (Włoskiewicz 4 min oraz Zdobylak, Warmijak, Jamioł, Krzysztofik, Matuszak, Paterek po 2 min)

Sędziowie: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice)
Delegat ZPRP: Arkadiusz Sołodko (Legionowo)

Widzów: 150

Dla mielczan to był mecz arcyważny, bo porażka z bliskim sąsiadem w tabeli sprawiłaby, że sytuacja Stali stałaby się dramatyczna – mogłaby na bardzo długo utknąć w strefie spadkowej.

Mecz rozpoczął się od przewagi 3:1 zespołu Rafała Glińskiego, Chrobry jednak szybko wyrównał – w 6 minucie było 3:3. Stal jednak zatrzymała ofensywę gości i po rzucie Ivanovicia w 13 minucie prowadziła 7:4.

Kolejne minuty to chaos i kłopoty Stalowców w ataku, co przyniosło przewagę 9:8 Chrobrego. Wówczas przebudziła się Stal. Biało-Niebiescy efektywnie bronili, kilka dobrych interwencji zaliczył Damian Procho i w 21 minucie znów wygrywała Stal. Sześć minut i trzy kontry później mielczanie prowadzili aż 15:10, na przerwę zeszli z solidną zaliczką czterech trafień.

Zmiana stron odmieniła Chrobrego, który aktywnie ruszył w pościg i po ośmiu minutach doprowadził do remisu, a Stal wówczas grała w potrójnym osłabieniu, dodatkowo czerwoną kartkę zobaczył Petrović. Okres absolutnego chaosu przy remisie 17:17 przerwał szkoleniowiec mielczan Rafał Gliński zapraszając swój zespół na rozmowę.

Biało-Niebiescy pozytywnie zareagowali na interwencję swojego trenera i odzyskali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

Dwa rzuty karne w wykonaniu Sobuta przywróciły przewagę dla gospodarzy – 19:18 w 42 minucie zawodów. Kolejna świetna interwencja Procho i bramka Valyntsau znacznie przybliżyły Stal do pierwszej wygranej w sezonie, bo oznaczały przewagę 25:22. To był kluczowy moment tego spotkania.

Stal nie oddała swojej przewagi już do końca meczu i wreszcie wygrała. Opuściła ostatnie miejsce w tabeli i nie pozwoliła rywalom na zbudowanie sobie wyraźnej różnicy punktowej.