Stal wyszarpała wygraną w Piotrkowie! [SKRÓT WIDEO, FOTO]

21:11, 09.12.2020 P.C Aktualizacja: 16:38, 12.12.2020
Skomentuj Fot. SPR STAL MIELEC Fot. SPR STAL MIELEC

Długo ten mecz mielczanom nie układał się. Gospodarze wysoko prowadzili. Końcówka była emocjonująca, a o wyniku końcowym zadecydowała seria rzutów z siedmiu metrów.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga mężczyzn
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Stal Mielec
32:32 (18:14), karne: 3:4

Piotrkowianin: Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski - Mastalerz 6, Matyjasik 6, Surosz 3, Rutkowski 2, Pacześny 1, Sobut 2, Kaźmierczak 1, Turkowski 1, Tórz 1, Mosiołek 1, Szopa, Swat, Pożarek.
Karne: 3/5.
Kary: 10 min. (Pożarek, Tórz, Mastalerz, Kaźmierczak, Pacześny - po 2 min.).

Stal: Wiśniewski, Witkowski, Andelić - Monczka 8, Petrovic 6, Wojdak 5, Oliveira 4, Ivanović 4, Krupa 3, Wilk, 1 Janyst 1, Krycki, Valyntsau, Chodara, Mochocki, Nowak.
Karne: 1/1.
Kary: 8 min. (Valyntsau - 4 min., Ivanović, Oliveira - po 2 min.).

SKRÓT WIDEO:

[FOTORELACJA]8385[/FOTORELACJA]

Mielczanie wyszli na parkiet superligi po długiej przerwie. Koronawirus sprawił, że ich mecze z VIVE Kielce i Wisłą Płock zostały odwołane - zachorowania zostały wykryte wśród rywali. W rozegranych dotychczas ośmiu meczach zgromadzili 9 punktów. Gospodarze z Piotrkowa grali wcześniej 11 meczów, zanotowali 8 punktów.

Długo to Piotrkowianin nadawał ton wydarzeniom na boisku w środowy wieczór. Miejscowi szybko objęli prowadzenie pięcioma golami, by na przerwie przeważać wyraźnie 18:14

Po zmianie stron Stal ruszyła do pościgu. Kwadrans wystarczył by Biało-Niebiescy doprowadzili do remisu, głównie za sprawą rzutów Wojdaka i Petrovicia. Wówczas Piotrkowianin znalazł wreszcie sposób na wyhamowanie zespołu z Podkarpacia i odzyskał prowadzenie. Wynik z 52. minuty to 29:25 dla miejscowych i nic wówczas nie wskazywało, by zwycięstwo miało pojechać do Mielca.

Tyle, że końcówka meczu to popis Stali, dla której Piotrkowianin był już tłem. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry to Biało-Niebiescy prowadzili 32:31! Mało tego. Gospodarze zmarnowali rzut karny! W swojej ostatniej akcji podopieczni Bartosza Jureckiego jednak doprowadzili do remisu i rzutów karnych.

W serii prób z siódmego metra pierwsi pomylili się mielczanie i Piotrków prowadził 3:2. Bohaterem dnia postanowił jednak zostać Andelić, który obronił dwa kolejne rzuty gospodarzy i sprawił, że ostatecznie to Stal wyszarpała w Piotrkowie dwa bardzo cenne punkty.

Zespół Dawida Nilssona zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli i traci jeden punkt do ósmej Pogoni Szczecin, którą podejmie w sobotę 12 grudnia. Tabelę zamyka Chrobry Głogów - 8 punktów, jedno oczko więcej mają Azoty Tarnów i Piotrkowianin. Liderem jest Łomża VIVE Kielce.