Piotrkowianin rozbił SPR Stal po przerwie

22:32, 01.12.2018 P.C Aktualizacja: 22:33, 01.12.2018

Niestety, piłkarze ręczni SPR Stali Mielec tylko w pierwszej połowie skutecznie stawiali się faworyzowanemu Piotrkowianinowi. Po zmianie stron doszło też do totalnej zmiany oblicza spotkania.

PIŁKA RĘCZNA, PGNIG SUPERLIGA MĘŻCZYZN
PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW – SPR STAL MIELEC 34:26 (13:16)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 2, Urbański, Woynowski, Iskra, Szopa, Kaźmierczak, Swat, Surosz, Andreou, Pożarek, Mastalerz, Sobut, Tórz, Pacześny.
Rzuty karne: 2/2
Kary: 4 min (Kaźmierczak – 4 min.)

Stal: Lipka, Wiśniewski – Krępa 4, Janyst 1, Wypych, Skuciński 1, Miedziński, Pawłowski, Sarajlić 4, Grzegorek 1, Kowalczyk 6/3, Rutkowski 9, Ćwięka.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Sarajlić – 2 min., Grzegorek – 2 min., Ćwięka – 2 min.)

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska).
Widzów: 650

Pierwsza połowa spotkania 13. kolejki PGNiG Superligi zwiastowała dużą niespodziankę. Stal Mielec prowadziła bowiem z Piotrkowianinem 16:13. Ostatecznie gospodarze opanowali jednak sytuację po przerwie i wygrali 34:26.

Piotrkowianin zaczął mecz fatalnie i po pięciu minutach przegrywał 1:5. Stal, w której pierwsze skrzypce grał wypożyczony z Piotrkowianina Piotr Rutkowski, utrzymywała prowadzenie kilkoma bramkami właściwie przez cały czas. Na większy deficyt nie pozwolił doświadczony Grzegorz Sobut - były zawodnik Stali, który regularnie dziurawił bramkę mielczan. Mimo jego skuteczności przyjezdni prowadzili 16:13.

Dopiero druga część gry przyniosła to, na co czekali piotrkowscy kibice. Stal straciła skuteczność, a gospodarze w lawinowym tempie zdobywali bramkę za bramką. Nie do powstrzymania byli: Sebastian Iskra i Filip Surosz. Swoje dołożyli również bramkarze: Marcin Schodowski i Damian Procho. W efekcie piotrkowska drużyna zakończyła pierwszą rundę zwycięstwem 34:26.

– Pierwsza część gry bardzo słaba w naszym wykonaniu szczególnie w obronie. Dopiero jak pozmienialiśmy trochę pozycje, to zaczęło wszystko funkcjonować – powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

Po 13. kolejkach Stalowcy mają na swoim koncie tylko 7 punktów i zajmują 12. miejsce w gronie 14. zespołów.  Do pozycji numer 8 oznaczającej grę w play-offach i pewne utrzymanie się w PGNiG Superlidze tracą aż 11 punktów.