Trzy punkty jadą do Mielca. Wygrana Handball Stali

18:15, 13.10.2024 hm Aktualizacja: 21:18, 13.10.2024
© Piotr Florek (lca.pl) © Piotr Florek (lca.pl)

Wyjazdową wygraną zanotowali zawodnicy Handball Stali. Mielczanie pokonali Siódemkę Miedź Huras Legnicę.

Piłka ręczna, Liga Centralna
Siódemka Miedź Huras Legnica - Handball Stal Mielec 27:32 (12:13)

Siódemka Miedź Huras Legnica: Teterycz - Gregułowski 9, Kuźdeba 5, Skawiński 4, Nowosielski 3, Pacek 2, Put 2, Cichoń 1, Stańko 1, Pęczar, Przybylak, Stachurski
Trener: Tomasz Góreczny
Kary: 14 min. (Gregułowski, Nowosielski, Pacuła, Tetrycz, Skawiński 4 min.)
Karne: 3/7

Handball Stal Mielec: Błażejewski, Dekarz - Podsiadło 8,  Wołyncew 8, Stefani 4, Ruhnke 3, Kotliński 2, Światłowski 2, Tarasevich 2, Głuszczenko 1, Sikora 1, Tokarz 1, Mrozowicz, Osmola
Trener: Robert Lis
Kary: 10 min. (Mrozowicz 4 min., Sikora 6 min.)
Karne: 3/4

Strzelanie w Legnicy rozpoczął Denis Wołyncew, kto zdobył dwa pierwsze punkty w tym spotkaniu. Miedziowi w początkowej fazie nie potrafili zawiązać skutecznej akcji, a Stal swoje kończyła. Gospodarze pierwszy punkt w 4 minucie, rzucał Gregułowski. Ta dwójka napędzała swoje drużyny. W 8 minucie było 3:4. Chwilę później skutecznie broni Teterycz, a gospodarze wykorzystują tę szansę, by doprowadzić do remisu 4:4.

Kolejne minuty to gra punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie, a w bramkach dobrze spisywali się Błażejewski i Teterycz. Po 20 minutach tablica wyników wskazywała rezultat 8:8. Finalnie na przerwę to Handball Stal Mielec zeszła z prowadzeniem 13:12.

Drugą połowę spotkania lepiej zaczęli mielczanie. Po 5 minutach mieli dwubramkowe prowadzenie 16:14. Nie do przejścia był Nikodem Błażejewski Kolejne trafienie dorzucił Ruhnke. Nie mylił się też Podsiadło i po 40 minutach Stal prowadziła 19:16. O czas poprosi wtedy trener gospodarzy.

Miedź nie potrafiła jednak zniwelować strat. W 45 minucie Handball Stal nadal miała trzybramkową przewagę. Po skutecznym rzucie karnym Podsiadło było już 23:19.

Gospodarze nawet jak mieli okazję, by wykorzystywać błędy mielczan odrabiać punkty, to i tak zatrzymywał ich Błażejewski. I Dawid Dekarz, który pojawił się w bramce, by obronić rzut karny.

Swoją przewagę Handball Stal dowiozła do końca spotkania, wygrywając w Legnicy 32:27. Biało-niebiescy są liderem Ligi Centralnej. Kolejny mecz zagrają we własnej hali w piątek - podejmą SMS Kielce.