Sprawdzamy Ligę Centralną ZPRP. W jakim miejscu jest Stal? [WIDEO, FOTO]

13:14, 12.02.2024 Aktualizacja: 13:17, 12.02.2024

Trzy punkty w dwóch ostatnich meczach zdobyli szczypiorniści mieleckiej Stali. Oba te mecze kończyły się rzutami karnymi.

Po sensacyjnym zwycięstwie Handball Stali Mielec z liderującym, niepokonanym Śląskiem Wrocław – do którego doszło dwa tygodnie temu w Mielcu – wydawało się, że zespół trenera Tomasza Sondeja może wreszcie złapać serię zwycięstw i ruszyć w górę tabeli.

Tydzień temu mielczanie w ostatniej minucie meczu w Ciechanowie wypuścili z rąk szansę na wygraną za trzy punkty, zwyciężyli ostatecznie z Jurandem po rzutach karnych (24:24, karne 5:4).

W sobotę Stalowcy podejmowali słynącą ze swojej waleczności Olimpię Piekary Śląskie.

[FOTORELACJA]10835[/FOTORELACJA]

Zaczęli od przewagi 5:0, na przerwie wygrywali 18:15, a na 18 sekund przed końcowym gwizdkiem 28:27. Olimpia wyrównała 4 sekundy przed końcową syreną i a rzuty karne wygrała 3:2.

ZOBACZ FLESZ WIDEO Z TEGO MECZU:

Stali nie udało się zbudować serii zwycięstw, a w dwóch ostatnich meczach mieleccy piłkarze ręczni zdobyli 3 z 6 punktów. Co to oznacza w ligowej tabeli?

Dzisiaj Biało-Niebiescy zajmują ósme miejsce z dorobkiem 25 oczek. Do wicelidera Padwy Zamość tracą 7 punktów, ale rozegrali dwa mecze więcej.

Do Orlen Superligi awansuje bezpośrednio tylko mistrz Ligi Centralnej. Wicelider zagrać może w barażu o awans z przedostatnim zespołem Superligi.

Do 1 ligi spadną dwie ostatnie drużyny tabeli Ligi Centralnej, a trzecia od końca ekipa zagra baraż o utrzymanie.

Dzisiaj nad miejscem numer 13 – czy właśnie trzecim od końca w Lidze Centralnej – Stal ma dziewięć oczek przewagi i jeden mecz rozegrany więcej. Pozycję 13 zajmuje Anilana Łódź. Tabele zamykają Zagłębie Sosnowiec i MKS Wieluń.

Do końca sezonu 2023/2024 pozostaje jeszcze 12 kolejek.